Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 1,5-2 évest hogyan tanítsak...

1,5-2 évest hogyan tanítsak arra, hogy evés közben ülünk, nem játszunk? Mert ugye az ételmegvonást nem szabad alkamazni büntetésként. Akkor?

Figyelt kérdés
2016. jan. 3. 01:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem megyek utána kiskanállal .Legközelebb olyan éhes lesz, hogy ott fog ülni. Tudom, nem hangzik jól, de bejön. Tényleg ne menj utána...szerintem.:)
2016. jan. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nem megyek utána, azt pont tudja, ő megy minden kanál után egy kört és jön vissza a következő kanálért..

vagy ha sikerül lültetni, neki áll forogni, mutogat, hogy "de, csak azt az egy játékot hozzuk ide az evéshez", és ezt is eljátsza minden kanálnál..

vagy próbálkozik, odamegy a tanulószékhez hogy ott akar ülve enni. aha, 2 kanál után már máshol..


az a baj azzal, ha az ételmegvonást alkalmazom eszközként, akkor legközelebb ő fog büntetni engem ezzel, hogy dacból azért se eszik....szóval a visszájára fordulhat.

2016. jan. 3. 01:29
 3/9 anonim ***** válasza:

Igaz, nekem a 4 évesem csinálja, de bizony és két felszólítás után elteszem a kaját.

Elteszem és max. egyszer vagyok hajlandó visszaadni. Ha éhes, megeszi. Ha akkor sem, akkor elküldöm az asztaltól. Nyilván nem éhes,mert akkor enne. Egy hete próbálkozunk ezzel, és úgy néz ki kezd beválni. Tegnap este is elkezdte vacsinál,hogy felugrált, meg feszelgett, mondtam,hogy oké, akkor vége az evésnek. Visszaült és gyorsan betolta a kaját,hogy mehessen még fürdés előtt játszani.

2016. jan. 3. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2x feküdt le éhesen. Azóta nem csinálja. 2 éves múlt.
2016. jan. 3. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a gyerek játszani kezd evés közben, akkor általában már nem igazán éhes.

Nálunk úgy ment, hogy rászóltam, ha nem hagyja abba és eszik rendesen, elmegy az asztaltól.

Aztán megcsináltam, elvettem az ételt és kivettem a székből. Sírva fakadt. 1 perc múlva megvigasztaltam. Mondtam neki, hogy nem lehet játszani evés közben, de ha éhes, visszaülhet enni. Megértette. Visszaült és evett, amennyit kért.

Kétszer volt ilyen, utána többet nem volt erre szükség.

Okosak ám! :)

2016. jan. 3. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

vagy beul a szekbe/asztalhoz vagy nincs eves....ezzel mi a gond?

viszont ha beul kap a kezebe egy kisauto vagy valamit amivel el van. ez sem a legjobb de még mindig jobb mint ha ehesen kellene elkuldnei vagy ha rohangalna.a falatert vagy te utana a falattal...

2016. jan. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én mostanában szeletelek fel gyümölcsöt és leteszem a földre lépcsőre kanapéra kisasztalra stb. a tányért és két rohanás között kapkod belőle és az az ennivaló.

A kanalazást, erőszakoskodást, ebédre kényszert befejeztem, pancsolós ebédet akkor nem kap máshol, ha az azstalnál nem akar ülni, akkor nem kell, de én nem szeretem, ha semmnit nem eszik.

Így elkopik egy rakás gyümölcs a tányérról az ő aktív tempója mellett viszonylag békességben.

Vacsorázni szokott rendesen a,addigra éhezik meg és addigra ki is ugrálja magát.

2016. jan. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

én is prbálta már a tálban kézzel szedhető, ehető dolgokat, csak eszi is, ki is borítja, játszik is vele, igazából a takarítás része zavar nagyon, hogy kb mindenhol lesz belőle az egész lakásban.

de mindenképp hasonló humánus megoldásokat keresek (még)

ma egyelőre bevált a szobahinta. csak épp nem hintáztatom közben. amikor elfordítgatja a fejét(és látom, hogy már evett kb "rendesen" (fél adagnál többet))egyszerűen szájtörlés és kiveszem és lehet menni.

egyelőre működőképes..

2016. jan. 3. 22:59
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es vagyok


Én próbáltam már az "akkor nem eszel" módszert is, de nálunk nem jött be. Mindig a vacsora maradt a rendes étkezés az apjával. De úgy vagyok vele, hogy annyi minden változik hónapról hónapra, hogy majd egyszer magától fog enni is az asztalnál ebédet és nem dőlök a késbe attól, ha nem 2 évesen. Majd oviba, ha lát másokat stb.

Ez egyébként valamennyire most is megy már, mert az unokatesóival a nagyinál úgy eszik, mint aki mindig is rendben ebédelt volna. Ülnek a kis asztalnál és kanalaznak egymás ellen. Itthon meg volt már, hogy egy joghurtot-banánt-szendvicset is a játszótéren a hintában kellett belediktálni, mert ott lett hozzá kedve csak.

2016. jan. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!