Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen ütemben kell kiváltani...

Milyen ütemben kell kiváltani az étkezéseket?

Figyelt kérdés
Egy-egy kiváltás között mennyi időnek kell eltelnie ha egyébként jól szopik a baba? Meddig minősül teljes értékű reggelinek/ vacsinak a szopi? Tehát mikortól"illik" napi 5x étkeznie egy babának, ha mellette még igény szerint szopik? Kell e egy sokáig szoptatott babának is(1,5-2 év) nagyobb korában tápszert adni, vagy az anyatej elegendő ilyenkor? Bocsi a sok kérdésért , de lassan kezdjük a hozzátáplálást és ezek merültek fel bennem így hirtelen.
2016. jan. 6. 10:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Van Fbon Egészséges hozzátáplálás csoport, én ott sokat tanultam.


Emellett is sokféle meglátás van. Ha emlékem nem csak, a WHO ajánlás szerint egy éves korában kétharmadában anyatejből kell(ene) állnia egy baba táplálékának. Illetve másik "véglet", amit olvastam, hogy legalább 4-500 ml tejalapú folyadékot igyon meg egy nap - anyatej vagy tápszer, egy éves koráig.


Szerintem ezt az egyéni szempontok felülírhatják, érdemes figyelni a babádat, és az ő ütemének megfelelően hozzátáplálni/kiváltani étkezést. Nekünk pl azt ajánlották, hogy havonta váltsunk ki egy-egy étkezést. De amikor láttam, hogy mennyire jót aludt egy rendes étkezés után, szemben az anyatejes nyűglődéssel, ami után mindig éhes maradt, úgy döntöttem, hogy három fél étkezést váltok ki: tízóraira és uzsonnára gyümölcs, ebédre pedig főzeléket kóstolgattunk, az egyik gyümölcs mindig szilva vagy barack volt az elején, hogy tudjon kakilni. Az elején még minden étkezés után kapott anyatejet, de ez szép lassan elmaradt.

2016. jan. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!