Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Egy éves lányom nem hajlandó...

Egy éves lányom nem hajlandó főtt ételeket (kanalasakat) enni! Járt más is így? Idáig szépen megevett mindenféle főttételt aránylag de egy ideje szinte alig lehet belekönyörögni bármi kanalasat is.

Figyelt kérdés
Ette az üvegeset a levesből a zöldségeket leveshúst turmixolva főzelékféléket abból inkább az üvegeset részesítette előnyben, de mostanában kb 2 hete szinte semmi! Amit viszont minden mennyiségben megenne az a zsemle bele! azt apróra csipegetem neki és ő a kis tányérjából úgy eszi hogy attól finomabb dolog nem létezik számára! Képes lenne azon élni! Eleinte eszik hozzá felvágottat vagy sajtot így csipegetem neki a tányérjába hogy vagy felvágottas virslis sajtos kis zsömledarabok vannak de aztán már az sem kell csak a csupasz zsömlebél! Még a piskótát is szereti ugyan úgy mint a zsemlét! De szilárdan krumplit vagy répát nem eszi kiköpi! Ma krumplit és csirkehúst turmikszoltam össze és kicsit zsemlére tettem nagyon nehezen megette de elég sokszor kiköpte! Tejbegríz piskóta keksz feláztatva tejben stb vagy ilyen joghurt félék mennének de az sem megoldás. Vélemények tapasztalatok?
2016. jan. 6. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne hagyd válogatni. Kap főzeléket, ha nem eszi meg, akkor a következő étkezésig nincs más. Ha akkor se eszik, ugyanez. Néhány étkezés, max 1-2 nap és az éhség győz.


Ha hagyod ezt csinálni, akkor csak üres kalóriákat fog enni, vitaminok, ásványi anyagok és rost nélkül, ami egy fejlődő szervezetnek nagyon nem jó.

2016. jan. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ezt csinálta pár napig. Bár én virslit, felvágotatt nem adok neki, de ő is csak a zsömlét volt hajlandó megenni. Hál istennek hamar rájöttem mi a baja így már könnyű volt megoldani a gondot! Ugyanis úgy gondolta a kis drágám, hogy köszöni, ő nagyfiú és egyedül akar enni. Szóval fogtam egy műanyag tányért elé tettem az ételt és láss csodát megette. Jótanács egyenlőre ne adj neki kanalat, azzal úgyse tud enni. A kanál csak csúzlinak jó, aztán úgyis kézzel fog enni. Darabold akkorára, ami neki egy falat, aztán hagyd csipegetni. A padlóra is fog kerülni bőven (úgyhogy így számold a mennyiséget), de így eszik! Hozzáteszem a krumplit az én fiam se eszi nagyon (a védőnőm szerint lehet, hogy túl tömény neki) viszont a rizst marokra eszi, husival, zöldséggel! Egyébként egyetértek az előttem szólóval, próbáld meg amit javasoltam, ha gondolod, de ha nem eszi meg ne adj neki mást, esetleg a következő evést hozd előbbre 10 perccel! Bár nekem azt mondta a védőnő, hogyha nem eszi meg, nem baj, következő evésnél adjam vissza neki ugyanazt.
2016. jan. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!