Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen zöldségeket kaphat még...

Milyen zöldségeket kaphat még egy 4 hónapos? Illetve milyen kombinációban?

Figyelt kérdés
Répa, krumpli, sütőtök és ezen kívül mi mit adtatok még? Refluxos a babám gasztroenterológus azt mondta váltsunk ki egy étkezést és ne kapjon gyümölcsöt. Ezt a 3-at bármilyen kombinációban szokták adni? Eddig csak a répa van bevezetve ma kapott először krumplit. Nézegettem sok táblázatot de gyümölcsökkel együtt úgy gondoltam ez a 3 kitart 6 hós koráig, mire bevezetésre kerül, de így attól tartok meg fogja unni ezt a 3 ízt.
2016. febr. 1. 14:38
 1/6 Bella169 ***** válasza:

Céklát adhatsz még ezen a 3 kivül.

A répát és a sütőtököt nem jagasolják párosotani.

S bàr nem zöldség de a rizst is bevezetheted 4 hósan. Ugyanis a rizs glutén mentes gabona.

Minden más csak 6 hótol lehet.

2016. febr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem furcsa, hogy azt tanácsolta, hogy egy 4 hónaposnál válts ki étkezést, de hát ő tudja...

Annyit tanácsolnék, hogyha lehet ilyen korban még biot adj (ha lehetséges), mert a nitráttartalmat még nem tudja megfelelően lebontani. Céklát heti egyszer lehet adni úgy tudom.

2016. febr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Furcsa de nekem furcsább, hogy olyan savlekötőt írt fel, amit elvileg 1 évesnél idősebbek vagy 10 kiló felettiek szedhetnek. De főorvos, csak tudja mit tanácsol és ír fel.

2016. febr. 1. 22:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Esetleg nem tudod kikérni egy másik orvos véleményét?
2016. febr. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De igen magángasztroenterológustól de szerintem nem kell. A savlekötő jó, a babám gyarapodása egyre rosszabb volt mostanság, most nem bukik. Legalábbis a reggeliből semmi nem jött vissza. A gyerekorvos is azt mondta gasztrodoki ír fel savlekötőt szóval ez 2 orvosi vélemény. Felhívtam az orvost az előbb mert adott telefonszámot, azt mondta így nem kell rohanni az étkezés kiváltásával, hogy benne is marad a tápszer de gyümölcsöt ne adjak neki, azért vezessem be a főzeléket fokozatosan.
2016. febr. 2. 09:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Krumpli, répa, sötőtök mellett mehet cékla, zsenge saláta (krumpli mellé utolsó 1-2 percre bedobni a főzővízbe néhány levelet, majd úgy turmixolni).


A babák nem unják meg. a tejcsit sem unják meg soks-ok hónap alatt :)

2016. febr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!