Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miket adtok 7-8 hónapos...

Miket adtok 7-8 hónapos babátoknak?

Figyelt kérdés
Tippeket szeretnèk milyen èteleket adtok, és hogyan készítitek el őket. Kicsit megrekedtem :( 7 hónapos elmúlt a lányom, eddig eszik: alma répa sütőtök barack krumpli cukkini brokkoli meggy csirkehusi. Ezeket eddig még mind csak megfőztek és turmixoltam ( kiveve persze amit nem kell főzni. Hozzátáplálási táblázat van annyi hogy csak na... egyikbe olvastam olyat hogy saláta ( főzekéknek csinálva) ezt mégis hogy?? Írnátok tippeket?
2016. márc. 30. 21:30
 1/3 Bella169 ***** válasza:

Nekem is 7 hós a lányom. Majdnem ezeket eszi mint a tied. Ő még nem kapott meggyet meg brokkolit de fejessalátát és banánt igen.

A salátát úgy készítem hogy megfőzöm az alapot (krumpli, répa ,cukkini vagy ezek keveréke) és a főzés utolsó pár percére hozzárakom a salátaleveleket. Így egy kicsit megpuhul és könnyű turmixolni.

Amúgy nemes egyszerűséggel összefőzöm amit akarok majd turmixolom.

Ma pl krumpli-répa-cukkini kombot evett csirkehusival. Megkóstoltam. Finom volt.

7 hótol amúgy még ezeket lehet adni

cseresznye,sdinnye,banán,körte,szilva hámozva

fehérrépa, uborka és paradicsom mag és héj nélkül

Pulykahusi és heti max 1 szer lehet csirkemájat is.

2016. márc. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor majd a salátát kipróbálom. Adnék már neki valami újat, csak tanácstalan vagyok melyik lenne a legjobb most :)
2016. márc. 31. 09:10
 3/3 anonim ***** válasza:
7 hos babammal 2 honapnyi hozzataplalas alatt idaig jutottunk (es en most rekedtem meg): alma korte banan repa sutotok cekla krumpli cukkini brokkoli avokada meggy csirke pulyka szilva kefir gabonapep tejpep babakeksz gesztenye. A zoldsegeket kevesbe szereti,azokbol altalaban csak par kanallal eszik. Jobnan szereti aminek van kis ize,pl huslevesben fott zoldseg. A gyumikbol eszik egesz adagot. Kovetkezonek a joghurt,sajt,turo,tok,kelbimbo,sparga,maj,tojassargaja kerul bevezetesre. Egyelore en ismindent csak osszefozok es turmixolok,de mar nem teljesen puresre. Nincs meg foga amugy de szokja a texturakat.
2016. ápr. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!