Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 9 honapos babatok hanyszor...

9 honapos babatok hanyszor eszik husos etelt hetente?

Figyelt kérdés
Nem felvagottra meg majkremre gobdolok,hanem ebednel, fozelek es ilyesmik melle,vagy husos egytaletel.
2016. ápr. 11. 21:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
9 hónapos korukban legalább 6-szor kaptak húsos ételt. Barátnőmnek nagyon korababája volt, a hozzátáplálását is végig figyelemmel kísérte az orvosuk, neki azt javasolták, hogy a legjobb az, ha naponta kétszer kap húsos főzeléket.
2016. ápr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%
Hetente 2-3 alkalommal.Nem tartom egészségesnek a napi húsfogyasztást,bármennyire is szereti az ember.
2016. ápr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8 hós lányom heti 4-5ször eszik húsosat ebédre. 5 hósan kezdtem a hozzátáplálást.
2016. ápr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Bella169 ***** válasza:

7,5 hónapos a lányom. Szinte minden nap kap húst a főzelékébe. (Csak akkor nem ha nincs időm főzni és nincs itthon husis bébiétel.)

A védőnő szerint ajánlott nekik a napi húsfogyasztás. Bár ugye ez az ő esetükben azt jelenti hogy az étel maximum 10% lehet hús. Így egy üvegnyi kajában 15-20 gramm husi van.

2016. ápr. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
heti 1-2 nap hus mentes nap.volt egyebkent mindennap kapott ebedre. nekik nagyon fontos az allai feherje, egy felnottnek valoban nem kell mar mindennap hust enni (bar most olvastam pont egy cikket h megdolni kezdik a vegan etrend marmint h a husmentesseg egeszseges..), egy kisbabanal fontos hogy legalabb heti 4-5 alkalommal egyen, nem szeretem-mem szeretem kerdese.
2016. ápr. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Gondoltam,hogy lesz aki jön a kioktatással :) aki akar adjon húst naponta,nekünk megfelel heti 2-3 alkalommal.Soha nem vagyunk betegek,pedig már 6 éves a gyerek,de antibiotikumot még az életben nem kapott.
2016. ápr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

a fehérjének nem az immunrendszerre gyakorolt hatása miatt van nagy szerepe, hanem a csontok, az agyszövetek fejlődése miatt...ha nem fogyaszt elég állati eredetű fehérjét, nem náthás lesz, hanem a későbbiekben jelentkezhetnek ízületi betegségek, csontritkulás stb. Édesanyám még csak 60 éves, de már most sajnos súlyos csontritkulása van, mivel vegetáriánus.

Az állati fehérjét - akárcsak az állati vasat - sokkal jobban hasznosítja a szervezet, mint a növényit. Többek között ezért is mondják, hogy önmagában a növényi fehérje sajnos nem elegendő.

Egyébként a Te döntésed mennyit adsz, hiszen a Te gyereked. Nem kell egyet érteni. De azért az orvostudomány jelenlegi állását fogadjuk el, legyünk objektívek. Én felnőttként alig eszem húst mert nem szeretem annyira. De neki legalább heti 5 nap adok, mint írtam.

2016. ápr. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Ajjajj nagy zavar van . a csontrikulás sajnos pont a masszív húsevők betegsége,ez orvosilag igazolt,kérdezz utána!
2016. ápr. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
mert a túl sok hús, tej stb gátolja a kálcium beépítését...tisztában vagyok a témával köszönöm. De itt nem arról van szó, hogy felnőtt ember egyen meg napi két kilót...gyerekekről beszélünk! ők még teljesen máshogy hasznosítják a kalciumot. ezért sem értek egyet azzal sem hogy nem kell nekik a tej.
2016. ápr. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
azzal én sem,de mivel van annyi táplálkozási tanács mint égen a csillag,senki sem lehet 100%-os a dolgában,hogy jól csinálja-e vagy sem...
2016. ápr. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!