Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Túrót hányszor ehet egy 9...

Túrót hányszor ehet egy 9 hónapos baba egy héten?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 18. 08:01
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Tejterméket nem ajánlatos adni egy éves korig,az után is apránkénk kell bevezetni.
2015. ápr. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy tudom ,hogy tehén túrót 8 hónaptól lehet adni!
2015. ápr. 18. 08:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs allergia a családban, akkor be lehet vezetni 8 hónapos kortól. 9-10 hónaposan a fiam már minden nap evett tejterméket, natúr joghurtot, túrót, sajtot. Persze nem minden nap mindent, hanem egyik nap ezt, másik nap azt.

Konkrétan túrót szerintem heti 1-2x kapott.

2015. ápr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ahányszor adsz neki. Nem mondta nekem a védőnő h erre van vmi szabályozás. Gondolom amúgy sem eszik nagy mennyiséget belőle. Legalábbis az én kislányomból kiindulva :)
2015. ápr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
[link] a cikket olvastam pár napja.
2015. ápr. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy Te olvastad, de mi már nem fogjuk, mert már nincs fent (vagy rossz a link).

De akár mit is olvastál a savanyítitt tejtermékeket (joghurt, kefír, túró sajt) 8 hónapos korban lehet bevezetni, ha nincs a családban allergiás. A tejet, tejszínt, vajat ténylegesen csak 1 éves kor után javasolt adni.

Adhatsz túrót amennyiszer jónak látod, akár minden nap is, nincs rá korlátozás, mint a májra/spenótra/céklára.

2015. ápr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Savanyítot tejterméket, vagyis túrót, joghurtot, kefírt én már adtam neki ilyen korában. Minden nap egy kicsit. Túróból ötven grammot két naponta, kefír- joghurt szintén, felváltva a túróval. Ezek a tejtermékek nem okoznak allergiát a babánál, mīvel átalakúlnak. Nagyon jót tesz a bélflórájának.
2015. ápr. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Yehudina ***** válasza:
57%

Én a magam részéről igen óvatos lennék mindenféle tejtermékkel, amelyeket manapság az üzletekben árulnak, mert mind tele van tartósítószerrel. Van egy lista az interneten, amely egy német cég felsorolása a klf. tartósítószerek veszélyességéről, ártalmáról ill. azokról is, amelyek közömbösek. Ha kisgyerek lenne a közelemben, akkor egy ilyen listával mennék vásárolni, és csak azokat a termékeket vásárolnám meg, amelyekben a tartósítószerek közömbösek. Nem tenném ki a néhány hónapos bébimet mindenféle ártalomnak, veszélynek.

JŐHET A SZOKÁSOS LEPONTOZÁS ! ! !

2015. ápr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 nyisziati válasza:
Vegyél Cserpes tejterméket, azokban nincs tartósítószer.
2015. ápr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
NA EZT én sem tudtam hogy az anyatejből is készítenek túrót...
2015. ápr. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!