Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Fruktóz intolerancia? Kinőhető?

Fruktóz intolerancia? Kinőhető?

Figyelt kérdés

7 hónapos a kisfiam, fáj a hasa az összes gyümölcstől, amit eddig adtam neki. (Alma, barack, banán, körte) a zöldségektől viszont nincs baja.

Járunk gasztroenterológiára is, az orvos azt mondta nem baj, próbáljak neki adni kevés gyümölcslevet 1-2 havonta próbaképp, hátha kinövi. Interneten viszont azt olvastam ezt nem szokták kinőni. Amúgy is érzékeny pocakú baba, de járt így valaki, hogy a babának az összes gyümölcs hasfájást okozott és később már nem puffadt tőle?


2016. ápr. 23. 07:16
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Nem.

Viszont a leírtak nem feltétlenül utalnak fruktóz intoleranciára. Az májmegnagyobbodással és tipikus laborérték változásokkal jár. Fruktóz fogyasztása után kórosan leesik a vércukor. Célzottan vizsgálták rá?

Mert ha tényleg van neki, akkor minél hamarabb szigorú diétára kell állítani, külön testileg és szellemileg is károsodni fog.

2016. ápr. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem volt eltérés laborban ezzel kapcsolatosan. Igazából nem is konkrétan mondta, hogy fruktózintolerancia, de azt igen, hogy nem bír el a nagyobb mennyiségű fruktózzal. Zöldségek közül is van amelyiket nagy mennyiségben nem tudom neki adni pl sütőtök de ezekkel kisebb mennyiségben még elbír. Elmondta mit adjak neki és nagyjából mennyit, így tényleg nem fáj a pocakja. Csak sajnos eléggé korlátozottak a lehetőségek pl spenótot nem kaphat minden nap és nagyon sok alacsony fruktóztartalmú zöldséget még nem adhatok neki 7 hónaposan.
2016. ápr. 23. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!