Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 14 hós gyerek tejérzékenység...

14 hós gyerek tejérzékenység gyanú. Miért kell gasztroenterológus, egyelőre nem elég a tejmentes étrend?

Figyelt kérdés

A gyerekdoki javasolta. De miért ha pl a Sinemilles tájékoztató füzetben és máshol is azt olvastam, gyanú esetén jobb 3 éves korig várni a tejtermékekkel. Nem igazán értem miért járjunk többször gasztróshoz, mitől lesz attól jobb a gyereknek? A tejet így sem adhatok neki, ráadásul 3 hónap múlva tudnának időpontot adni és vidékről a belvárosba kellene bemenni.

Egyébként ritkán próbálkoztunk laktózmentes forralt tejjel készült krumplipürével, tejfölös rakott krumplival. 4 óra után fröccsenős, tejszagú kaki volt a pelusban és két db kiütése lett. A sajt után 10 óra múlva lett lágyabb és orrfacsaró szagú kaki. Mindkét esetben haspuffadás volt 2 napig.

3 hetes korától van tejmentes kaján. Én 3. generációs laktózérzékeny vagyok, így nem meglepő, hogy a gyerek is az lenne. Bár papírom nincs róla, laktóz-, tejmentes kajákat eszem vagy Laluk gyógyszert veszek be és mindennek meg kell néznem az összetevőit. Nem könnyű, de mitől lenne jobb ha jártam volna gasztrósnál.



2015. febr. 10. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem enyhe tejérzékenységem van (kijön az ekcémám, ha sok tejet iszom). A kisfiamnak a joghurt után mindig hasmenése volt, így úgy döntöttem, hogy nem kap tehéntejet még egy ideig. Nem rohangásztam vele orvoshoz, szerintem tök felesleges a sok vizsgálat, úgyis azt fogják mondani, hogy akkor ne kapjon tejet.

A tej nem létszükséglet!!! A szükséges kálciumot máshonnan is fel lehet venni, sőt sokak szerint kimondottan egészségtelen a tejfogyasztás.


Mi rizstejet, zabtejet ilyeneket adunk. Imádja, és szerintem jobb, mint a laktózmentes tej. Próbáljátok ki. Ha nem kap tejet és elmúlnak a tünetek, akkor úgyis egyértelmű lesz, hogy mi a probléma.

(A kisfiam 2 éves amúgy)

2015. febr. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekem is van tejallergiám. fiam detto mint amit írtál, kapott tejet és pár óra múlva orrfacsaróan bűzös hasmarsa volt. én semmit nem adtam neki amiben tej volt, még péksütit, felvágottakat, konzerveket és szelektáltam, ezekben is van ugye. gondolom a gasztrós tanácsot ad, hogy miket kerülj és mikkel pótold. én örültem volna, ha minket küldenek.

kb. 2-3 havonta kapott 1 deci tejet a gyerekem, orvos így tanácsolta, hogy nézzük... 2 éves korában nem volt először hasmenése. akkor szépen bevezettem, azóta se okoz problémát a tej és az allergia vizsgálat se mutatta ki! szóval tényleg figyelj mindenre, megéri :)

2015. febr. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De elég szerintem is!

Viszont a laktóz és a tejérzékenység nem mindig ugyanaz.

Egyébként gasztrós akkor kell,ha két éves kora után igényelni akarsz emelt családit!

2015. febr. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A gazstrós javaslatára tudsz neki tápszert kedvezményesen felíratni. Utána már háziorvos is felírja. Milupa pepti plus vagy a pregomin (ez laktózmentes is,a peti pedig tejfehérjementes)
2015. febr. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 sandrachnologic ***** válasza:
Mondjuk azert jo, ha elviszed, hogy a gyanút valamilyen orvosi lelettel is bizonyitani tudjak. Prick teszt, vérvétel, terhelés. En inkabb allergologushoz vinnem amugy.
2015. febr. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!