Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ezeket hogyan vezessem be a 7...

Ezeket hogyan vezessem be a 7 hónapos kisfiamnál?

Figyelt kérdés
Tök, cukkini, brokkoli, paradicsom! Úgy mint az ezelőttieket? 2 nap kóstoltatás utána amennyit szeretne? Ti hogy csináltátok?

2016. máj. 2. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:

én ebben a korban mindig a már bevezetett dolgokból+csirkemellből csináltam neki pürét, és akkor abba tettem egy-egy kanállal főtt tököt, főtt cukkinit stb, ha új dolgot kapott azt mindig 2-3 napig adtam újként adagolva a régi püréhez, tehát sosem csináltam olyan hogy egy bevezetett kombinációba 3 napon belül két új dolgot tettem.

a paradicsomtól pl pöttyös is volt a lányom egy ideig, egyébként most 2 éves imádja, kinőtte.

ha 2-3 nap után nem ütötte ki akkor annyit amennyit szeretne...


pl kedden szerdán kapott csirkemell-rizs-brokkolit összedarálva, egy teáskanál paradicsommal, és ha nem ütötte ki, akkor csütörtök vagy pénteken már paradicsomos húst evett krumplival...

szóval onnan már mindegy a mennyiség.

2016. máj. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ó köszönöm szépen a választ! :)

Ez nagyon tetszik! Bár a brokkolitól tartok :/ 3 hónapos mikor ettem egy picit (anyatejes) és nagyon fájt tőle a pocija! :( De lehet, hogy most nem lesz baj?

2016. máj. 2. 13:48
 3/4 anonim ***** válasza:

hát nekem egyedül a karalábéra volt érzékeny szoptatás alatt és arra a hozzátáplálás során is az első évben..

nagyon óvatosan add neki, aztán meglátod mennyire fújja fel. valószínű azóta már kinőtte. almát is nagyon szerette a lányom brokkolival, valami érthetetlen módon. alma+brokkoli+csirke. imádta így.

2016. máj. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Megpróbálom, csak így deríthetem ki, hogy bírja e!

Alma brokkolival? :D érdekes! :D Ha a fiam nem eszi meg simán, majd én is teszek bele almát, hátha :D

2016. máj. 2. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!