Túletetem a babát?

Figyelt kérdés
Két hetes múlt vasárnap, csak tápszeres kislány, 3,7 kg. 80-90 ml tápszert eszik egyszerre, 2-3-4 óránként, ez változó, átlagban napi 7-8-szor eszik. Szeritem kicsit sok, de nagyon üvölt a kajáért, ha éhes, nem tudom megcsinálni, hogy ne adjak neki. Szerintetek túl sok? Vagy még belefér? Ha túl sok mit csináljak? Üvölteni csak nem hagyhatom.
2016. máj. 3. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha kétségeid vannak, beszélj a védőnőddel, de én nem hagynám éhezni.Azt mondják, hogy a tápszert is lehet igény szerint adni.

Nekem nem tűnik soknak ez a mennyiség, bár az én kisfiam anyatejes volt, de kb. enyikket szopizott ilyen idősen.

2016. máj. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az orvos is meg a védőnő is azt mondta, hogy ne hagyjam éhezni, adjak neki nyugodtan, de a tápszeres dobozon az van, hogy napi 6-szor kéne 90 milit egyen, ehhez képest ő két etetéssel többet eszik. Mondjuk 2 hetes kor után már azt írja, hogy 5-ször 120-at, de nem mertem még eddig annyit adni neki, mert ha akkor is 2-3 óránként kérni fogja, akkor tényleg túl sok lesz. Vagy próbáljam meg?
2016. máj. 3. 10:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Hallgass a gyerekorvosra.


Nekem azt mondta az orvosunk, hogy a tápszeres dobozon leírtak alapján etessük. Mi kezdettől úgy etetjük és beválik. Honnan tudod a 2 hetesnél, hogy éhség miatt "üvölt"? A miénk 2 hónapos, de nincsenek különböző sírásai. Lehet pl. hogy fáj a hasa, vagy unatkozik, vagy valami felidegesíti magát, vagy csak fáradt, vagy még új neki ez az egész, stb.


A dokink szerint nem jó ilyen gyakran sem etetni (2 óránként), a baba a ti rendeteket fogja megszokni. Most oké, hogy még gondolom csak kis időre mentek ki, de mi lesz 2 hét múlva? 2 óra alatt otthon kell lenni vagy keresni egy padot, ahol meg lehet etetni? A miénk kezdettől 3,5-4 óránként eszik (bár ő nem szokott sírni napközben, azért gondolom, hogy nem éhes).


De ha szerinted azért sír, mert éhes, akkor csak az egész napi sok etetés marad. Akkor legalább a mennyiséget nem lehetne csökkenteni?

2016. máj. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogy végül túleteted-e, az a gyarapodásból fog kiderülni (illetve egyéb tünetek lehetnek: puffadás, hasfájás, sok bukás). Az első 4 hónapban heti 150-250 g-ot híznak az egészséges babák, ha ennél számottevően többet, akkor tápszeres babánál előfordulhat túletetés.
2016. máj. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

1-es vagyok.

Szerintem etesd nyugodtan ahogy kéri, és igen, majd a hízásból látszik.

És nyugi, nem fogja mostmár örökké 2 óránként kérni(Ha meg igen, az sem tragédia, minden baba más).

Attól, hogy pici, még vannak igényei, amit nem egy doboz fog előírni.

Hallgass az ösztöneidre! :)(Na meg a védőnőre, háziorvosra...)

2016. máj. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az egesz tuletetes egy nagy baromsag!! A baba jelzi ha ehes es annyit eszik amennyitol jollakottnak erzi magat! Ha surun megehezik,o egy ilyen tipus. Meg csak par hetes,ez meg boven valtozni fog,nyugi! Lehet h par het mulva ritkulnak az etetesek v kevesebbet igenyel majd egyszerre. A baba osztonbol sir,ha ehes akkor meg kell etetni!

Esetleg arra vigyazz h vigasztalasnak ne hasznald a kajat. Ha nyugos v nyugtalan,elobb minden mas modon probald kezelni, lehet h nem is az ehseg a baja. De hanem nyugszik meg semmitol es panaszkodik akkor valoban ehes.

Novekedesi ugrasoknal egyebkent meg surubben is ker majd enni, ne csodalkozz rajta ha orankent is ehes lesz akar! Es semmi esetre se vond meg tole!

2016. máj. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!