Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy van ez a dolog a tejjel?

Hogy van ez a dolog a tejjel?

Figyelt kérdés
Hali mindenki. Lehet nagy butaságot fogok kérdezni, de valamit nem értek. Ugye azt szokták ajánlani, hogy tejet minimum 1 éves koráig ne adjunk a babának, (van aki 2-3 évig nem ad) viszont a savanyított tejtermék mehet, a túró sajt johhurt 8 hónapos kortól ha nincs a családban allergiás. Na a ezek mind tejből vannak. A túró is kb tiszta tej. Az miért mehet 8 hónaposan ha a tej csak 4 hónappal később? Lányomnál 7,5 hónaposab bevezettem a natúr joghurtot, majd szépen adtam neki gyümölccsel, aztán bolti laktózmentes túrót vettem neki abból kapott 2 nap, anyukám pedig otthon csinált házit neki. Azt is szépen ette, csinálok neki gyümis krémtúrókat. Szóval a lényeg ezt nem értem, mièrt mehet a túró ami tiszta tej 8, a bolti 1,5%os meg 1-2 évesen?..
2016. máj. 5. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk nem a bolti 1,5%-os mehet 1-2 évesen, legalább 3,5%-os tejjel szokás bevezetni a tejet, a 1,5%-osnak kb. semmi laktató hatása nincs. Házi tejet szokás forralva, vagy 3,5%-ost, én pl Cserpest szoktam venni vagy Bio tejet. csökkentett zsírtartalmú tejet 2 éves kortól legkorábban.

A kérdésedre pedig a válasz, hogy a nyers tej maga, amit nem lehet adni 1 éves kor előtt, mert nem tudják rendesen megemészteni, teljesen más az összetétele mint az anyatejnek. A savanyított tejtermékek esetében azonban átalakul az összetétele, a tejcukor átalakul, tejalvasztó kultúrát használnak fel, stb Könnyebben emészthető.

2016. máj. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Teljesen más lesz sejtszinten a túró, mint a nyers tej.

Én 8 hónaposan vetettem be ezeket, 20 hónaposan a tejet (házi), és a 2 éves státuszon mondta a védőnő, hogy higítva adjam a tejet, mert a veséjének nagyon megterhelő a napi 4 dl tej. 2 évesen. Akkor szerinted egy kisebbnek?

2016. máj. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. De akkor a házi túró nem gond ugye?
2016. máj. 5. 12:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
az is savanyítva van házilag, tehát nem baj.
2016. máj. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ja és mindez természetesen kis mennyiségben...tehát azért ne 2 dl túrót egyen egy nap :) ha megeszik két-három naponta 20 grammot, attól semmi baja nem lesz.
2016. máj. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Kisfiam 6 hónapos korátol iszik házi tejet. Sokkal egészségesebb mint különböző tápszerek.
2016. máj. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves 6. Ezt mivel támasztod alá?

Tudod a tej a bocinak "készül", a tápszer a csecsemőnek. Na, akkor melyik jobb egy babának?

2016. máj. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6: én nagy tejbarát vagyok, a lányom is issza egy eves kora ota meg én is napi fél litert, de ugye azert azt tudod hogy ez nem igy van ahogy irod :)) a tejital sokkal egeszsegebb sajnos, hozzaadott vitamintartalma miatt még a legjobb tej sem kozeliti meg.
2016. máj. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!