Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy van ez a tejital dolog?

Hogy van ez a tejital dolog?

Figyelt kérdés

14 hónapos a babám, kap már tejtermékeket bőven. Viszont reggelizni, vacsorázni, olyanokat szokott mint mi (joghurt, főzelék, gyümölcs stb).

Hallom más anyukáktól, hogy ilyen tápszert/tejitalokat/tejpépeket (bocsánat nem tudom pontosan mi ez) adnak a babáknak, az a reggeli és/vagy a vacsora.


Most akkor rosszul csinálom?

Azt hittem 1 éves kor után már a mi étkezésünkhöz kell közelíteni a baba étrendjét.

És ezzel, hogy nem adok neki tejet mint innivaló, csak tejtermékeket (tejföl, tejszín, joghurt, vaj, túró stb), akkor most nem jut elég kalciumhoz a szervezete?



2014. júl. 10. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért nem adsz neki tejet, ha tejszínt igen?
2014. júl. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Napi 500 ml tejalapú tápláléknak kell meglennie, ennyi idős korban. Ez összejön nektek a sajtból, meg joghurtból? Mert általában nem szokott, ezért a gyerekek reggel és este tejet/ tejitalt/tápszert isznak.

14 hónaposnak adhatsz tejitalt, ha nem szeretnél még tejet adni neki. A kisfiamnak én 2 éves kora után vezettem be a tejet, de nem ízlett neki, így csak ételekben kapja, tejbegríz, tejberizs, ilyesmi.

Viszont vacsira, reggelire már kaphatna a babád felvágottat, kenyérrel, zöldséggel, tojást, tejbegrízt, tejberizst. Vagy elég laktat neki a gyümölcs, úgy, hogy ráadásul még tejet! tejitalt sem iszik elalvás előtt?

2014. júl. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!Az enyém ilyen idősen megvacsizott velünk(csipegetett még akkor)utána elalvásnál kapta a tejitalt,és el is aludt.MOst rendesen vacsizik,de az elalvásnál még meg maradt a tejital,most másfél éves.
2014. júl. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát lehet én csinálom rosszul, de úgy gondoltam a tejjel még várok. Egyébként felnőttnek sem egészséges a tej, gondoltam miért adjak akkor a babának.


Kap mindenféle egyéb egyéb tejterméket, úgy gondoltam ez elég.

Milyen tejitalt vegyek neki? Ha lehet valami bio-t szeretnék.

2014. júl. 10. 10:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a tejital szó bezavart. Ez nem egyenlő a tejjel. A tejital egyfajta tápszer, csak 1 éves kortól adható. Azok adják a babájuknak, akik még várnának a tej bevezetésével. Szóval ez pont nektek van kitalálva. :) DM-be, Rossmann-ba nézz körül, hogy neked melyik a legszimpatikusabb. Mivel a kisfiam tápszeres volt és Nestlé tápszert (BEBA) vettem neki mindig, így a tejitalnál is maradtam ennél a márkánál. Nekem ez a legszimpatikusabb.

2-es voltam.

2014. júl. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!