Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Most kezdtem a hozzátáplálást...

Most kezdtem a hozzátáplálást 4 hós tápszeres babânál. Magam készítem a bébiételt és a bébiitalt. A bébi ital sztem, mivel higítani kell, kissé ízetlen . Lehet e ízesíteni cukorral, hogy intezívebb legyen az íze?

Figyelt kérdés
Lehet e cukrot tenni a bébiitalba?

2016. máj. 7. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Én nem tennék. Neked ízetlen, de egy babának, aki még semmit sem evett nem ízetlen. Sőt, még így is lehet, hogy intenzív lesz. Ráadásul a cukor totál egészségtelen, így lehet elrontani a babákat mrá az elején. Adj neki inni vizet.
2016. máj. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Snorri ***** válasza:
100%
Ne tegyél bele, mert hozzászokik, aztán később nem lesz hajlandó meginni, csak a cukros löttyöt! Nagyon rossz a fogának, szervezetének. A bébiétel is elég íztelen szerintem, de nekik ez kell, hogy könnyen emészthető legyen, ne bántsa a kis pocijukat. Szerintem is a legjobb a víz, utána csak küzdhetsz, hogy rászoktasd a vízre.
2016. máj. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem. A cukor minden, csak nem egészséges. Ráadásul ha cukrot teszel bele, akkor cukor ízű lesz, nem gyümölcs. Egyébként bőven elég, ha vizet iszik.
2016. máj. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Ne tegyél cukrot bele, mert pár év múlva meg majd jöhetsz panaszkodni, hogy mit csinálj, mert a gyerek nem hajlandó meginni a vízet. Vízivásra még csecsemőkorban kell rászoktatni a gyereket, semmi szüksége rá, hogy folyton gyümölcsleveket és teákat igyon. Ugyanez áll a számára készített ételeknél is. Neki még teljesen "szűz" az izlése, minden íz új lesz neki, így például a fűszerezéssel is csínján kell bánni,(majd csak később esetleg zöldfűszerekkel) ami neked sótalan, az neki pont megfelelő, hiszen natúr íze van, ami nem rossz, csak mi felnőttek már elszoktunk attól, hogy természetes állapotukban fogyasszuk a dolgokat. Ahogy cseperedik fog ő még találkozni rengeteg felesleges és számára csöppet sem hasznos étellel és tápanyaggal, amíg a kezedben a döntés és kizárólag magad befolyásolod a táplálkozását, érdemes az egészséges, natúr vonalat követni, arról nem is beszélve, hogy lényegesen egyszerűbb is. Minden igyekezet ellenére is valószínűleg rengeteg hozzáadott sót és cukrot fog elfogyasztani a későbbi éveiben, teljesen felesleges már most megtömni vele.
2016. máj. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Ahogyan a teába sem teszünk.
2016. máj. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Te teljesen hülye vagy??


Egyetlen embernek sem kellene finomított cukrot, azaz szacharózt fogyasztani, mert gyakorlatilag méreg. A napi ajánlott cukormennyiség 5 gramm, amit sajnos minden felnőtt ember túllép szinte a mocsok cukros üdítőkkel, gyorskajákkal, ízfokozókkal, mélyfagyasztott-félkész ételekkel. Te meg egy 4 hós gyerekbe tömnéd???!!

2016. máj. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%

1) hozzataplalast 6 honaposan KELL kezdeni tapszeres babanal is

2) 4 honaposnak semmi szuksege bebi italra

3) cukrot nem kellene adni meg 2-3 eves gyereknek sem.


Te tenyleg ennyire iskolazatlan es tajekozatlan vagy ?

2016. máj. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
4 hótól ajánlja a WHO a tápszeres babák hozzátáplálását, de ez is csak ajánlás, mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja. Ki vagy te, hogy megmondd, mikor KELL? Így, csupa nagybetűvel, kiabálva?
2016. máj. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi 8/8. Ez szerintem kissé erős volt a 7/8 tól. Talán most jár Gimibe,vagy Egyetemre,hogy ilyen keménynek érzi magát. Még jó,hogy nem tudjuk ki az illető személy,így talán azt sem tudjuk meg,mitől ilyen kattant szegény.:-\.

Röviden szólva ,ha nem írt volna,bölcsebb maradhatott volna.:-)

2016. máj. 15. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!