Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Jól csinálom? Mi a véleményetek?

Jól csinálom? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A lányom 10 hónapos és szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek arról ahogy táplálom. Jól csinálom? a Védőnéni dicsérget, de szeretném több ember véleményét kikérni.


Reggeli: Anyatej, tea (igényli még szopi után a teát is)

Tízórai: Babapiskóta vagy babakeksz, tea

Ebéd: Főzelék vagy bébidesszert, tea

Uzsonna: Anyatej (szintén igényli szopi után)

Vacsora: Főzelék, tea.

Éjszaka: Egyszer ébred születése óta, anyatej.


Ezenkívül igény szerint ha szomjas, akkor vagy szopi vagy tea. Az elejétől fogva igény szerint etetem és nincs időhöz kötve. 7 és fél hónapig csak anyatejes volt.

Vettem most Milumil Junior 1 gyerekitalt, banán ízűt. Napközben szokott kapni tegnap óta egy keveset abból is. A szükségeshez elég tejem van, csak azért vettem, mert gyerekital van ráírva és gondoltam néha a tea helyett ezt adom.

Köszönöm ha elolvassátok és válaszoltok! Bocsi, hogy hosszúra sikerült. Szép estét!



2014. máj. 11. 22:21
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy gyümölcsöt is kap, amit bébidesszertnek írtam, mert van, hogy üveges bébidesszertet kap van, hogy gyümölcsöt. Szóval minden nap van gyümi is.
2014. máj. 11. 22:25
 2/20 anonim ***** válasza:

Nem adnék teát neki. Minek? Junior gyerekital pedig 12 hótól adható tudtommal, ilyenkor tápszer kell még, ha kell.

"A szükségeshez elég tejem van, csak azért vettem, mert gyerekital van ráírva és gondoltam néha a tea helyett ezt adom. " - Hmmm. Nem tenném. Ha van elég tejed, minkr adsz gyerekitalt (tápszer) és miért tea helyett? Eleve tea sem kell.

Főzelék ok, de miért kétszer egy nap? Nem változatos, amit leírtál. Egy 10 hónaposnak szerintem nem csak babakekszre, meg főzelékre, főképp nem taára van szüksége. Ehet már joghurtot, sajtot, tejtermékeket, pékárut, gyümölcs, zöldség. Biztos adod neki, de amit leírtál, az elég egyoldalú.

2014. máj. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
A teát én sem ajánlanám.Sokan itatják ugyan teával a gyerekeket d
2014. máj. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
Vizet nem iszik csak teát? Az szerintem nem gond, ha kétszer kap főzeléket, hiszen estére legyen tartalmas vacsi, jóllakottan jobban alszik. A kicsiknek amúgy sincs olyan igénye a változatosságra, napokig is megeszik ugyanazt akár. A gyerekital tényleg felesleges, ha van tejed. :)
2014. máj. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, szóval sokan itatják teával dd nem látom értelmét.Cukros,színezi rongálja a fogat.Van aki cukor és ízesítès nélkül adja, de a víz az tènyleg oltja a szomjat.Én vagy centrizek neki gyümölcsöt vagy vizet kap.És anyatejet.Reggelire joghurtot, valamilyen gyümölcsöst adhatsz, én azt a 7 gabonás milumil pépet szoktam belekeverni.Van benne vitamin és így sűrűbb táplálóbb.Ezt néha vacsorára is adom.Ebédre főzelék és valamilyen desszert.
2014. máj. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Milumil csecsemőteát adok neki ha szomjas. Nem rendes filteres teát. Bocsi ezt nem írtam.
2014. máj. 11. 23:05
 7/20 A kérdező kommentje:
Főzeléket nem úgy értettem, hogy sima valami. Főzelék, mint egyik étkezés csirke és krumpli, másik mondjuk marha és cékla. Ilyesmi főzelék. Minden étkezésre más ételt kap, nem egyformát.
2014. máj. 11. 23:07
 8/20 A kérdező kommentje:
A vizet sajnos nem issza meg egész újszülött kora óta, először azzal itattam (volna), de sajnos ha nagyon szomjas, akkor sem. Tényleg nem normál teát adok neki, hanem babateát, amihez nem kell cukor csak víz.
2014. máj. 11. 23:08
 9/20 A kérdező kommentje:
Amúgy a gabonás dolgokat valamiért nem eszi meg. Sem azt a tejmentes Hipp gabonadesszertet, sem a jóéjt papit. Minden mást, de ha gabona van benne, akkor nem eszi meg.
2014. máj. 11. 23:09
 10/20 A kérdező kommentje:
Akkor a gyerekital kilőve. :)
2014. máj. 11. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!