Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért nem gond, ha egy anyatej...

Miért nem gond, ha egy anyatejes 10 hónapos még csak pár kanállal eszik mást, és miért ördögtől való, ha egy 7 hónapos tápszeres teszi ezt?

Figyelt kérdés

Miért más a megítélése annak, ha egy anyatejes babánál nem halad a hozzátáplálás?

Miért kevésbé elfogadott, ha egy tápszeres baba nem akar tápszeren kívül mást elfogadni?


Sokadjára futok bele ebbe, holott a friss álláspont szerint függetlenül az elsődleges táplálás módjától (anyatej/tápszer), 6 hónap a hozzátáplálás ajánlott kezdeti ideje mindkettőnél,

tehát az a kifogás se állja meg a helyét, hogy "mert a tápszeres régebb óta kóstolgat, ezért előrébb KELL járnia".


2016. máj. 8. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért érdekel bárki véleménye?
2016. máj. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mert ez egy ilyen oldal, ahol ezt meg lehet kérdezni?

Nem befolyásol, de érdekel.

És még senki nem bírt épkézláb "magyarázatot" adni nekem erre.

Csak azt látom, hogy 1) az anyatejesre elnézően mosolyognak, hogy "jáj, ráér még, hát nem lesz baja, ha később jön bele az evésbe", míg 2) a tápszerest rögtön "étkezési tanácsadóhoz" küldenék, hogy "ez nem normális, hogy még mindig csak pár falatot eszik, itt valami gond lesz!".

2016. máj. 8. 16:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy ezt én se értem, de ott van a 3. Verzió, mondjuk úgy hogy az "öregek" akik ufóként néznek az anyára aki még 4-5-6 hónaposan is kizárólag szoptat.. az én lányom tápszeres, 8 hónapos, és folyton azt kérdezik eszik már mindent? Szoktan mondani persze amit lehet. Meg az is mindig kérdés hogy én csinálom e és igen mindent megfőzök ami olyan éa turmix. Miéért?? Mert még nincs egy foga se..
2016. máj. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajna nem jöttem rá a vàlaszra. Én általában idióta vàlaszt adok. Pl most küldött le egy fél tábla szalonnát egy kupica pálinkàval(5 hónapos baba).
2016. máj. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, a szoptatás is ilyen.

X hónapig: ugye szoptatsz?

Utána legkésőbb ha elmúlt 6 hónapos, mar úgy teszik fel hogy "ugye nem?".


De ezt a fenti megkülönböztetést konkrétan nem egy idősebbtől, hanem egy magas beosztású szakorvostól kaptam meg. Miutan tanúja voltam, hogy az anyatejes idősebb babára hümmög, nálunk ezzel nyitott.

2016. máj. 8. 18:21
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudom, de hasonlóan szoktam reagálni, mint a 4-es válaszoló. Nálunk nagyon lassan indult be a hozzátáplálás, hat hónapos már elmúlt, mikor elkezdtük, és egyáltalán nem erőltettem. Anyukám kérdezte mindig, hogy miket eszik, miért nem eszik, jött a szokásos egy ekkora gyereknek már több mindent kellene ennie, de én kitartottam az álláspontom mellett. Nyáron lesz két éves, és szépen eszik mindent, szóval jól döntöttem. Mondjuk van olyan, amit nem szeret, pl. a tésztát meg a krumplit, de ezeket én sem eszem meg. :D A kicsivel is hasonlóan fogok eljárni, sőt vele még lazább leszek. Úgysem fog egész életében tápszert enni. Egyébként a szoptató anyukákat is ugyanúgy piszkálják, hidd el. Én nagyon kitartó voltam a szoptatásban, tápszer mellett 15 hónapos koráig anyatejet is kapott, és tovább is szoptattam volna, ha nem lettem volna várandós a kisebbikkel (kellemetlen volt már a hasam miatt, és extrém kevés tejem lett). Szóval én mindkét oldalt ismerem. :D Ha valaki valamibe bele akar kötni, akkor bele fog, nem kell vele foglalkozni.

Amúgy a hasonlóan kedvenc kérdésem még a "Jó baba?" Erre is olyasmiket szoktam válaszolni, hogy nem kellett még hazarángatnom egy buliból se, és cigizni sem cigizik, szóval jó baba. Igyekszem poénosra venni a figurát, mert nem is értem, hogy lehet egy baba rossz.

2016. máj. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Most olvastam a kommentedet, hogy ez konkrétan orvosnál történt. Nos én orvosnál meg védőnőnél mindig bólogattam, aztán csináltam a saját tempónkban.

Egyébként én sem értem, hogy mire ez a nagy megkülönböztetés, mivel az anyatejes babák emésztőrendszere kevésbé sérülékeny, pont hogy a tápszeres gyerekek hozzátáplálását kellene később elkezdeni. Szerintem amúgy azért alakult ez ki, mert ugye a tápszer drága, régebben nem is volt olyan jó minőségű, így jobb volt a korai hozzátáplálás, az anyatej viszont a legjobb a babának, abból nem baj, ha tovább kap. Nem kell sürgetni a hozzátáplálást, az anyatej jó. A régi beidegződéseket az orvosok is nehezen vetkőzik le.

2016. máj. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Lehet, ez is benne van. Egyrészt az ára, másrészt a régi beidegződés, hogy "csúnya, fúj tápszer".

A régi védőnőnk valóban ezt az elvet vallotta. Amikor a kicsi 4 hónapos korában egy betegség elvitte a tejemet (egy hónapig fejtem hiába hogy visszahozzam, a picur is elutasított...), akkor rögtön hozzátáplálást javasolt tápszer helyett.

2016. máj. 8. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!