Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 5 Hónapos a kislányom! Mivel...

BabaHanna kérdése:

5 Hónapos a kislányom! Mivel tápszeres baba így már elkezdhettük a hozzátáplálást 3 hónapos kórban! A gond csak az, hogy nem eszik szinte semmiféle gyümölcsöt! Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
Baj , ha csak egy féle gyümölcsöt eszik?? Kizárólag csak a banánt eszi meg!! A zöldségekkel nincs gond!

2013. jan. 28. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Próbáltad az almát megfőzve adni?
2013. jan. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen próbáltam ! De semmi... fullad tőle... próbáltam már krumpli répa pürébe is belecsempészni.. de megérzi.. a nélkül meg megeszi a pürét..
2013. jan. 28. 15:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Várj még. Nem tudom ki javasolta, hogy kezdd hozzá táplálni, de ha utánaolvasol, akkor gyorsan kiderül, hogy 6 hónapos korig ajánlott várni, akár tápszeres, akár anyatejes a baba, mert a belei még nem tudják megemészteni a szilárdat.

Ennek egyik jele, ahogy a babád is ösztönösen teszi: nem fogadja el.

2013. jan. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Jégtánc ***** válasza:
Nem baj, lehet hogy pár hét/hónap múlva rákap majd más gyümölcs ízére is.Lányom is mindennap eszik banánt,mondjuk ő megeszik mást is ,nincs egyáltalán szorulása.Rendszeres fogyasztásnál még széklet lazító is lehet.
2013. jan. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom se az anyatejet se a tápszert nem ette, így ő is szilárdat kapott 4 hósan, mivel mi mást adtam volna neki. Minden nap próbálgasd pici adagokkal, idővel elfogadja. Meggyet készítettem neki répával, vagy gesztenyével. Cukkinit almával. Vannak a neten jó receptek. Meg megnéztem milyen bébiételeket lehet kapni, és olyanokat készítettem. Nehéz, de idővel jobb lesz, hidd el. :)
2013. jan. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak a hasa fájt az almától ezért nem adtam neki.Mikor mama jött látogatóba kérdezte miért,hát mondtam.Ő azt tanácsolta süssem meg egy picit sütőben.Nekünk ez bejött nagyon szereti.Nekem a krumpli pürét nem ette,és így sült almával nagyon szereti.
2013. jan. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Az én kislányom 6 hónapos lesz 6-án.Tápszeres.4 hósan kezdtünk ismerkedni a szilárt kajákkal.

Ő sem szerette a gyümölcsöt.Pár napja viszont a kajájába almát reszelek és így megeszi.És már magába is megeszi az almát,de csak ha megmelegítem.

2013. jan. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A doktornő mondta, hogy kezdhetem , ha korai lenne szerintem a zöldségeket se enné meg, Megsütni.. hmm ezen még nem gondolkodtam, kipróbálom:) lehetséges, hogy azért nem eszi meg az almát mert már a terhesség alatt is kihánytam rosszul voltam tőle..?
2013. jan. 28. 16:28
 9/11 anonim ***** válasza:

A 7 hónapos fiam sem eszi meg a gyümölcsöt, még most sem. De legalább már a kinyomkodott alma levét megissza, illetve a Hippnek a banános-alma 100%-os levét. Én ezekből adok neki minden étkezés után 2-2 kiskanállal. Sem a sült, párolt, nyers almát, sem a banánt, sem a meggyet, barackot, semmit nem eszik meg. Kizárólag lé formájában fogadja el. Minden nap megkínálom, hátha egyszer ráharap. Előtte is szoktam enni, hogy abból majd úgyis kér, de mikor rájön, hogy gyümölcs, akkor már nem kér az "enyémből" sem.

Szerintem majd az idő megoldja.

2013. jan. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kislányom három éves, a hozzátáplálásnál nem fogadta el a gyümölcsöt, max. néha a banánt, egyszer-egyszer pár gabonás üveges gyümölcspépet. Azóta eltelt 2,5 év és azóta se eszik semmilyen gyümölcsöt csak a banánt nagy ritkán. Már bölcsibe jár, és ott se eszi meg, pedig az elmúlt két évbe bőven próbálkoztunk. Itthon a férjemmel minden nap eszünk gyümölcsöt, Ő meg se kóstolja. Ilyen típus, el kell fogadni, hátha egyszer majd elkezdi enni.
2013. jan. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!