Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért nem fogad el semmilyen...

Miért nem fogad el semmilyen szilárd ételt a 9 hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés
Kisfiam tápszeres, a védőnő tanácsára már 5 hósan elkezdtük a hozzátáplálást, de egy hónapig csak gyümölcsleveket kapott. Ezt a mai napig szívesen issza, szinte válogatás nélkül. Hat hós kora óta próbálkozunk pépes, ill. szilárd ételekkel, és az égvilágon SEMMIT, Semmilyen eddig próbált módszerrel nem akar megenni, tehát három hónapja kínlódunk. Azt kár lenne felsorolni, milyen ételeket akartunk neki adni- kb. már az összeset, ami a hozzátáplálási táblázat szerint adható. A kanalat, a kezdetektől élből utálja, ha meglátja összeszorítja a száját, elfordítja a fejét. Próbáltuk kézből, vagy úgy, hogy amit lehet az ő kezébe adtunk, még kilyukasztott cumisüvegből is már, de úgysem kell neki, elfordítja a fejét, vagy kiköpdösi. SE amit én főzök, se a sok bébiétel, se kifli, se babakeksz, se gyümölcs, se zöldség...Már teljesen kétségbe vagyok esve, a gyerekorvos csak a vállát vonogatja, a védőnő annyit javasolt, h. próbáljuk a bébiételt felhígítani, attól valóban jobban megette, de ment tőle a hasa. A tápszert szívesen issza (pedig annyit küszködtem ellene, de hiába nem volt tejem), különben jól fejlődik, élénk, 8900 gramm. Mit tegyek? Nem nagy baj ez? Valaki, akinek még ENNYIRE rossz evő volt a babája esetleg? Hogyan oldották meg? Köszönöm.
2016. jún. 10. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindkét fiúnál az étel állagával volt baj.

Míg a tesóm rögtön villával összetört/lereszelt ételt adott a gyerekeinek, én 13 hó korukig mindent botmixerrel pépesítettem, és valóban, elég híg állagúra készítettem.

Így megette mindkettő, és valahogy a 14. hónap betöltésével tkp egyik napról a másikra átálltak arra mit mi eszünk, minimális aprítással (ekkor 8 ill. 10 foguk volt).

Próbáld jobban ízesíteni az ételeket, ez nálunk nagyon bejött: pici só, petrezselyem, fokhagyma, vöröshagyma, lestyán, kömény stb.

2016. jún. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ! Megnyugtató, hogy akkor nem csak az én fiammal vannak gondok...Majdcsak elfogadja előbb-utóbb akkor ő is.
2016. jún. 11. 09:28
 3/3 anonim ***** válasza:

(Majdnem) ennyire rossz evő az én 9,5 hónapos kislányom is. Egy étkezés sincs kiváltva. Bármit adok neki csak pár kanál és üvölt a tápszer után. Azt nyakalja, pedig keserű HA-t kap. Keksz se kell, se puhára főtt zöldség egyben. Próbálkozunk, de nem erőltetem, nehogy még jobban megutálja.

Egyébként ő is jó húsban van, 9200 g a kb. 75 centijéhez.

2016. jún. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!