Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szerintetek hallgassak rájuk?

Szerintetek hallgassak rájuk?

Figyelt kérdés
Fiam 3,5 hónapos, kizárólag anyatejes. Mostanában anyukám és anyósom is elkezdtek azzal piszkálni, hogy adjak neki alma- meg baracklevet, de ha lesz addig tej, akkor 5-6 hónapos koráig nem szeretném még kóstoltatni. Vagy szerintetek már el kéne kezdenem?

2016. jún. 15. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
nem! semmiképpen sem, a 6. hónap előtt tilos! nem tudja megemészteni, fejletlen még az emésztőrendszere ehhez!
2016. jún. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így gondoltam. Csak jönnek ezzel hogy régen így-úgy...
2016. jún. 15. 21:26
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
4 hónaposan lehet elkezdeni leghamarabb a hozzátáplálást.
2016. jún. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
igen 3as, tápszeres babánál. anyatejesnél 6 hónapostól.
2016. jún. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Ne hallgass rájuk, csináld, ahogy neked tetszik.

Egyébként 5-6 hónapos korig kellene várni a kóstolással/hozzátáplálással mind anyatejes, mind tápszeres babáknál.

Azért, mert egy baba esetleg tápszeres, még nem lesz hamarabb érett az emésztőrendszere más táplálékra. Velük is ugyanaddig kellene várni.

2016. jún. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha van annyi tejed, hogy megfelelően fejlődik a baba, csak 6 hónapos kor után kezd el a hozzátáplálást. Régen sokkal hamarabb elkezdték a hozzátáplálást, nekem is mondta anyósom, hogy kóstoltassuk meg a 4,5 hónapos (egyébként tápszeres) babával a töltött paprika szaftját. :DDD Hogyne... Szóval ne, ne hallgass rájuk, kövesd a mostani irányelveket.
2016. jún. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Micsoda könnyed étellel kezdte volna anyósod :)
2016. jún. 15. 22:01
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj teljesen mindegy hogy csinálod, az íràsodból kiderül,hogy nem vagy buta. Egy dolog van csak! Zárd õket rövidre! Mondd meg nyíltan, egyenesen, hatàrozottan nekik, hogy igen régen az volt a szokás, most más, megvan rá az okod, hogy mit miért csinálsz, de mindenki nevelhette a saját gyerekét, te is ezt fogod. Nem fogsz magyaràzkodni. Nekem is kizárólagos anyatejes, hamarabb elkezdtem a kóstoltatást, picivel az 5. hónap elõtt, de csak mert a babàm megérett rá. Érdekli az étel, szeret kóstolni, nem köpi ki, szépen lenyeli és nem köszön vissza a pelusban. De nem váltok ki étkezést, két szopi között eszik amennyi jólesik neki.Ja és csak vizet kap. Nekem is próbálkoztak, h tea, szörp, tej...NEM.Határozottan megmondtam, hogy mi döntünk, nem vita tárgya. 6 hónapos.
2016. jún. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyósom és anyám is elmondta minden alkalommal, hogy én (és a férjem) már 2-3 hónaposan tejbegrizet ettünk, krémtúrót meg reszelt almát.. mikor volt a babám 3 hónapos. 4-5 hónapos korában pedig azzal jöttek, hogy éhes a baba mert mennyi mást kellene már ennie. Most se adok neki persze akármit és meg is kaptam anyósomtól legutóbb, hogy a férjem 8 hónaposan már azt ette, amit ők.

Egyik fülemen be, a másikon meg ki. Nem érdekel. Úgyis velem van a baba, nem vele.

Régen ez volt a szokás, azóta pedig eltelt 30 év, szerencsére volt azóta egy pár kutatás. Ha szeretnél várni 5-6 hónapos koráig, akkor tedd azt. A te gyereked, te vagy vele, te fogod etetni.

2016. jún. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én anyósom is adott volna már a gyereknek (7 hónapos!) székelykáposztát, mikor nála voltunk látogatóban, ha csak rajta múlik.


Egyébként mesélte, hogy ő is hamar elkezdte a gyerekeivel a hozzátáplálást. Ahogy beszélgettünk, kiderült, hogy azért, mert három hónap szoptatás után elapadt a teje. Negyven éve még az volt a "divat", hogy szigorúan három óránként lehet etetni a gyereket, ami ugye nem követi a növekedési ugrást, ha sír a gyerek az éhségtől, akkor sír... egyszóval nem tudta három hónap után folytatni a szoptatást. Szerintem ez is lehet az oka, hogy az előző generációs szülők, nagyszülők ilyen hamar hozzátápláltak. Amiből mára annyi maradt meg az emlékezetükbe, hogy már három hónapos kortól adni kell rendes ételt is a gyereknek.

2016. jún. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!