Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4honapos kicsinek milyen...

AndiLaci kérdése:

4honapos kicsinek milyen ételeket vagy italokat lehet adni?

Figyelt kérdés

#kkuki
2016. jún. 20. 07:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Almalével kell kezdeni. Barack, meggy van még az első gyümölcsök között.


[link]

2016. jún. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem muszáj 4 hónaposan hozzátáplálnod, csak mert tápszeres. Ráér ugyanúgy 6 hónaposan,mintha szopna. Ha szopik, akkor meg főleg nem kell még. Figyelni kell a babát, van-e igénye kiegészítő táplálékra (pl. figyeli-e, ha esztek). A mi orvosunk pl. azt javasolja, jobb, ha tud már ülni, mikor hozzátáplálod, de ebben is eltérnek a vélemények. Ha most 4 hónapos, akkor most az az előnye a kiegészítő táplálásnak, hogy vannak friss gyümik, de ugye van fagyasztó is, szóval ez se tartson vissza.


Ha külföldön élsz, akkor gabonával, ha Magyarországon, akkor gyümölccsel kezdheted a hozzátáplálást, ebben ez a két iskola van.

2016. jún. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Almalével kell kezdeni"


Nem kell, csak lehet. Én pl nyers sárgarépa lével kezdtem. És csak utána adtam almát.

Italt nem kell, hisz az "étel" is csak 1-2 kanálnyi, tehát kóstolgatás. Sőt a legelső ízeket levek formájában kapja, tehát mondhatni itallal vezeted be az ételeket. De nem kell sietni. Ráérsz hozzátáplálni.


Olvass sok sok hozzátáplálási ajánlást (ha lehet ne amerikait, meg ausztrált), és átlagolj. Én is így csináltam anno.

2016. jún. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lépj be Facebookon az "Egészséges (WHO ajánlás követő) hozzátáplálás" nevű csoportba. Ott sok hasznos információt találsz.
2016. jún. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én almalével kezdtem, 4 és fél hónapos volt, most már kap almareszeléket is, de szinte még csak kóstolgat :) Most majd jön neki a meggy és a répa, majd a krumpli szépen sorba :) A lényeg hogy egy ízt minimum 3 napig adj neki és egyszerre csak egy újat, hogy szokja :)

Lehet neki adni még sütőtököt, őszibarackot is :) Választék van :)

2016. jún. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!