Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti mertek répát adni az egy...

Ti mertek répát adni az egy évnél fiatalabb babátoknak?

Figyelt kérdés
Szeretném bevezetni a répát is, de aggaszt ez a nitrátdolog... :/ Fél éves múlt a babám.
2016. júl. 30. 10:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%

Én adtam mindegyiknek 5 hós kora körül.

Anyutól hoztam, neki van kertje, de vettem a boltban is. Ha ennyire aggaszt, akkor szerintem vegyél üveges bébit, ami csak répa. Azokat elméletileg bevizsgálják.

2016. júl. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
reszelve igen.
2016. júl. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Csak üveges bébiételben adtam, amikor még ilyen pici volt.
2016. júl. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tele van a piac gyönyörű, friss zsenge répákkal... van itthon üveges is, de szimpatikusabb a friss. Jaj, nem tudom.
2016. júl. 30. 10:47
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Ez nekem eszembe sem jutott!

A repa a legelsok kozott van, amit a babaknak adni lehet.

Adtam a fiamnak is es most a lanyomnak is.

2016. júl. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

basszus július vége van :D az "első" répát nem szabad babának adni, mert permetezés után abban van káros anyag.

hol van nálatok új répa júliusban???

2016. júl. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%

Nem a permetezés a lényeg, hanem a talajból felszívott nitrát, nitrit okozhat mérgezést.

Erre nem garancia a saját kert sem, mert gondolom senki nem vitt bea NÉBIH-hez talajmintát, hogy tuti nincs benne. (Eső, talajvíz is átmoshatja a szomszédos földekről.)


Én is üveges bébiételt javasolnék, főleg Müllerben kapható Hipp-et. Minden szállítmányt kötelezően bevizsgáltatnak, így az biztonságos.


Amúgy nem csak répára igaz, leveleszöldségekre (saláta, stb) és minden gyökérzöldségre is.

2016. júl. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%
Ennyi erővel nagyon kéne vigyázni minden gyümivel és zöldséggel. Almával, sütőtökkel, bármivel.
2016. júl. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%
persze hogy mertem...a fénynél a nitrátos répa is jobb.
2016. júl. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
biopiac,vagy üveges répa,ha azzal gond lenne az kiderült volna,mert már is adott belőle.
2016. júl. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!