Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nyers lazac terhesen (Listeria...

Sz.Jolán kérdése:

Nyers lazac terhesen (Listeria monocytogenes)?

Figyelt kérdés
26 hetes kimama lévén ettem ma egy kis lazac tatárt, és sajnos csak a felénél eszméltem rá, hogy nem szabad. Szeretnék elvégezni egy tesztet vagy vérvizsgálatot, vagy bármit, hogy megtudjam, volt-e valami baktérium, amit esetleg én nem érzékelek, de a babára árthat. Hol tudnám ezt elvégezni? Nem találom sehol sem ezt a Listeria monocytogenes vizsgálatot Budapesten.

2016. aug. 12. 23:04
 1/6 Eszter76 ***** válasza:
33%
3 gyerekem van. Imádom a szushit. Fogalmam sem volt róla, hogy nem szabad enni, csak miután a 3. is megszületett. Nem lett semmi bajuk tőle. :-) De ha félsz, akkor szerintem kérdezd meg a védőnőt - ő biztos tudja azt is, hogy árt-e, meg azt is, hogy hol lehet tesztet csináltatni.
2016. aug. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
Én is ettem nem egyszer terhesség alatt, nekünk se lett semmi bajunk tőle.
2016. aug. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Az L. monocytogenest a következő élelmiszerekhez kötötték: nyers tej, pasztőrözött, folyékony tej, sajtok (különösen a lágy érlelt sajtok), jégkrém, nyers zöldségek, nyers, fermentált kolbászok, nyers és főtt szárnyasok, mindenféle nyers hús, nyers és füstölt hal."


"Listerát kimutatni vérből lehetséges, de - úgy gondolom- hogy jelen esetben ez nem lenne célravezető: Ha a vérben baktériumok / pl. listeriák / mutathatok ki, az olyan súlyos állapot, hogy feltétlen kórházi ellátást igényel / pl. jellegzetes a nagyon magas, ugráló láz /.

Jelen esetben - valószínűleg - Listeria hordozásra gondol, ami hüvelyváladékból, bakteriológiai tenyésztéssel mutatható ki. A hordozás egy állandó állapot, betegséget nem okoz, tehát tünetek nincsenek .

Szüléskor a magzat fertőződhet - a szülőutakon áthaladva. A Listeria hordozás kimutatásának tehát terhességben van jelentősége, a vizsgálandó minta; hüvelyváladék"


Konzultálj a nőgyógyászoddal.

2016. aug. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%

Én is ettem terhesen mert pont Dániában voltunk barátoknál és megkínáltak, és én is akkor jöttem rá hogy nem kellett volna amikor épp hátradőltem hogy milyen finom volt. :-)


Itthon rohantam a nőgyógyászomhoz, aki megnyugtatott hogy a skandináv országokban a kismamák naponta esznek ilyet, és a gyerekeknek kutya bajuk. És tényleg, az enyémnek sem okozott semmit... ;)

2016. aug. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Nincs ra teszt igazan.

Vetelest, halva szulest , fogyatekossagot okoz DE azert ne ilyedj meg , kicsi ra az esely, kicsi de ott van.

2016. aug. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
19%

4 - es , nyers lazacot nem esznek skandinaviaban , az japcsiknal szokas.

Attol, hogy nem lett bajod, sajnos van akinek lesz.

Nem keves veteles van a liszterozis miatt.

2016. aug. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!