Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Az almalé hasfogó, hashajtó...

Az almalé hasfogó, hashajtó vagy semleges?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy babafüggő is, de érdekelne, mert a püré fogja picit a hasát. Alapból is nehezen volt széklete. Az almalé lazíthat rajta?

2016. szept. 5. 08:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nálunk fogta minden formában. körtét vezettem be 6 hónaposan, védőnői tanácsra. az gyönyörűen lazította neki.
2016. szept. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a húsa fog, a leve is foghat. Párold az almáját, akkor nem fog annyira.


Barack és sütőtök széklet lazító.

2016. szept. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Még a hozzátáplálás elején járunk, így a sütőtök jöhet szóba. Ha jól tudom a körte inkább később javasolt. Vagy adhatom azt is az elsők között?
2016. szept. 5. 09:31
 4/6 anonim ***** válasza:

alapvetően 7-8 hónapos kor előtt nem ajánlják, mert puffaszthat a körte. De mint írtam a lányom hasát az alma fogta, és tél lévén, nem tudtam neki barackot adni, a sütőtököt meg még sem eheti minden nap gyümölcs helyett...

ezért megpróbáltuk 6 hónaposan a körtét. abszolút nem puffasztotta. viszont nagyon szép laza lett tőle a széklete...ha szorulása van, adj neki egy picit, pürésítve, tényleg csak egy kis kanálkát, és meglátod, csinál e még nagyobb galibát....veszteni valód effektíve nincs.

2016. szept. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megpróbálom! :)
2016. szept. 5. 13:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Az alma héján lehet olyan viasz, ami hashajtó. Jobb meghámozni, és úgy lereszelni. Az almalébe is belekerül ez a viasz, szóval azt is érdemes kerülni, ha nem ti csináljátok friss almából. Az alma egyébként rostos, segít a szoruláson és a hasmenésen is.
2018. aug. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!