Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hány hós kortól kezdtétek,...

Hány hós kortól kezdtétek, mivel és hogy?

Figyelt kérdés

Első baba, utána is olvasok természetesen, de jól jönnek tapasztalatok is.

Tápszeres babám van, mikortól lehet/kell a tápszeren kívül mást is adni neki?

Épp ma néztem a tescoban az üveges babakajákat, 4hótól felfelé vannak. Még csak 1 hós a kicsi, szóval ráérek vele, csak szeretnék képben lenni.

Ti mikor kezdtetek hozzátáplálni és mivel? Ti főztetek vagy babakajákkal? Milyen mennyiségeket? Mikorra lehet kiváltani egy étkezést és mikor fog már teljesen csak rendes kajákat enni és tápszert nem?

Minden tapasztalat, jó tanács jöhet, az is amit nem kérdeztem meg :)


2016. okt. 9. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Csak szoptak, de 3,5- 4 hónaposan kezdtem. Először almát kaptak keksszel, majd fokozatosan főztem nekik főzeléket, vagy a mi ételünkből kaptak, amit már ehettek.
2016. okt. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6 hónaposan kezdtem sütőtökkel, répával, krumplival. Mivel nekem refluxos babám volt gasztroenterológus egyáltalán nem javasolta a gyümölcsöket eleinte. Én főztem neki. Először csak 1-2 babakanállal kapott, második nap többet, harmadik nap még többet. Kóstolás után kapott tápszert. Fokozatosan növeltem a mennyiséget egészen addig, amíg ő maga végzett az evéssel (nem nyitotta a száját már), akkor már nem adtam neki tápszert. Volt már 7 hónapos ekkor.
2016. okt. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szoptattam a babát 6 hós koráig, de kb 5 hós volt mikor este már tápszert kellett. Így elkezdtem hozzá táplálni.

Reszelt almával kezdtem, de az nem ízlett neki így almás bébiételt kapott. Még csak kóstolgatott addig csak üveges kaját adtam neki. Mikor már abból kiváltotta az ebédet elkezdtem főzőcskélni

2016. okt. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mindig én főztem. beszereztem par jegkocka tartot es mindig egy nagyobb adag puret keszitettem majd azt porciozva tettem el...igy lustabb napokon csak kivettem egy kocka fott csirkemellet, egy kocka ceklat pl es osszeturmixoltam aztan kesz. a bolti kajat meg se ette. almalevel kedtuk majd jott az alma, repa, krumpli, sutotok es meggy, cekla. tel volt, mas nem igen akadt a melyhutoben/pinceben
2016. okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első gyerek 4 hónapos koráig szopizott, utána tápszer, féléves koráig csak azt volt hajlandó enni! Utána amit megevett, az az almapép volt, a sütőtököt "kiköpte"! Hiába főztem neki külön, nem ette meg, csak a babakaját!

Második gyerkőc 3 hónapos korától tápszeres! Most 4,5 hónapos almapépet, babakaját, és vaníliás tejpépet kap napközben! Reggel és lefekvés előtt kap csak tápszert!

2016. okt. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!