Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Lehet baja a babának? Apuka...

Lehet baja a babának? Apuka kóstoltat.

Figyelt kérdés
Férjem, amikor nem vagyok ott, vagy nem látom, túl korán ismerteti az ízekkel a kisfiúnkat... Ha eszik valamit, akkor ráken a baba szájára belőle, hogy megnyalhassa az ízét. Én nagyon kiborultam ezen és veszekedtem vele, de ő továbbra is csinálja. Állítása szerint kóstoltatott már bableves levét, paradicsomot, párizsit... Lehet baja a babának hosszú távon? Más is csinál ilyet és ne akadjak ki ezen? A gyermek még nincs 3 hónapos. Nem fájt a pocakja egyik ilyen kóstoltatásnál sem.

2017. jan. 25. 12:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Egy mikromililiter bablevestol es a parizsi aromajatol (hiszen nem jut a gyomraba) nem lesz baja, mindazonaltal ertelmetlen :) Ez a nagyszulok hulyesege szokott inkabb lenni (bocsanat, maniaja). Ekkora baba meg nem kivanja az izeket :)

Nekem 2 honaposan teliszalamit adtak a kezembe nyalogatni :) (oreg neni)

2017. jan. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Én kiakadmék, 3 hós gyereknek nem való a bableves, de nem valószínű, hogy baja lesz tőle, ételallergia kialakulhat tőle esetleg.
2017. jan. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Ez most árulkodás:-)? Nagy baja nem ettől lesz, hanem inkább attól, ha már most ennyire nem tudtok együttműködni. Rengeteg konfliktus adódik majd a gyereknevelés kapcsán az elkövetkező 18 évben...
2017. jan. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Atya világ! Sztem a védőnő beszelgessen el vele, talán neki hisz. 4 hónapos előtt nem hallottam h bárki is kóstoltat. Főleg nem ilyeneket, glutént, tejet, allergizalo zöldségeket meg pláne....
2017. jan. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Addig örülj, amíg nem fáj tőle semmije, meg nem allergiás! Főleg így, hogy azt se tudod, mit adott a gyereknek, csak utólag csodálkozol majd, hogy mitől lett tiszta kiütés a popsija.

Két hónapos gyereknek nem kell kóstolgatnia semmit, és nem marad le semmiről sem. Viszont rettentően fejletlen az emésztőrendszere, és semmit se hasznosít az ételekből. A párizsira most nem is mondok semmit... Azt szerintem alapból nem lenne szabad emberi fogyasztásra alkalmasnak tartani.

2017. jan. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem maga baja a gyereknek nem lesz egy csepp bablevestöl.

DE ami elöfordulhat, hogy nem akar majd egy iztelenebb ételt megenni. Az anyatejnek/tápszernek egy édes íze van. Aztán jön a hozzátáplálás, répa, paszternák, alma. Ezek a bableveshez képest íztelen ételek, és ha apa ezt sokáig csinálja, és a hozzá táplálás alatt még jobban, akkor a gyerek nem fog neked semmi íztelen ételt megenni. Késöbb minden ami nyers dolog, vagy kevésbé füszerezett egyszerüen nem fogadja el.

2017. jan. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
igen, egy eletre elqrhatja vele a gyerek taplalkozasi szokasait. Jol irja a fentebbi, agyonfuszerezett mu carokon kivul nem fog semmit megenni, te meg majd josz ide par ev mulva es kerdezed hogy a gyereked miert nem eszi meg a zoldseget meg a gyumolcsot.
2017. jan. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
Gyomorbajt, ételallergiát vagy ennél súlyosabb betegséget szeretne a férjed a gyereknek? Mert ezek a dolgok nem azonnal jönnek ki, hanem évek múlva.
2017. jan. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

"A korán elkezdett hozzátáplálás túlterheli a kicsi emésztőrendszerét, tönkreteszi a bélflórát, ezért a kicsi hajlamosabb lesz a különféle allergiákra, hasfájással, emésztési, székelési nehézségekkel és alvászavarokkal reagálhat. A korán hozzátáplált gyerekeknél 40%-al gyakoribbak a légúti megbetegedések, gyengébb lesz az immunrendszerük (ezellen nem indok az, hogy vannak betegeskedő anyatejes babák, és makkegészséges tápszeresek is, mert az csak egy egyedi eset, a statisztika azonban egészen mást mutat!)"


Mondjuk ez kóstoltatás, nem rendszeres étkezés, viszont itt a gond ha allergizalo ételeket kap. Nem véletlenül van meghatarozva, hogy kb melyik hónapban kell v lehet elkezdeni bizonyos ételeket. Nem az a baj h megkostolja a bableves ízét hanem egy ennyire éretlen emésztő szervrendszernek az a kevés is árthat.

Parizerben szója van, meg sok szemét, babot alapból jóval később ehet, paradicsom is allergizalhat, a lisztes tejfölös habarásos levest nagxon nem engedném. Ráér még pár hónapot, bírja ki.

Férjem is kérdezte, h lenyalhatja e a gyerek a kolbászos ujját. Nem tudta szabad e, megkerdezte, elfogadta a választ. Remélem h húst hússal evő gyereke lesz és együtt szalonnaznak de nem kezdi el idő előtt tömni.

2017. jan. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%
Igen, lehet baja, pont azok, amiket már korábban leírtak. Kicsit szélsőséges leszek, de ha az én férjem ilyet csinált volna, többszöri határozott kérésem ellenére, a fején landolt volna a bableves egy csattanós pofon kíséretében. Elképesztő, hogy miket ad ki az agya egy felnőtt embernek... Nyilván nem akar neki rosszat, de lehet, hogy leültetném beszélgetni a gyerekorvossal vagy a védőnővel, hogy miért úgy és akkor kell táplálni a gyereket, ahogy le van írva.
2017. jan. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!