Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4 hónaposan glutén beveztése?

4 hónaposan glutén beveztése?

Figyelt kérdés

Fel vagyok iratkozva a Nutriklub hírlevelére és a mostani emailben az áll, hogy 4 hónaposan már kóstóltathatok. Bemásolom:

"Bizony itt az idő, hogy kisbabád az anyatejen kívül mást is megkóstoljon! A glutén bevezetésére azért figyelnek a szakemberek kiemelten, mert a megfelelő időpontban történő bevezetés révén csökkentheted egyes felnőttkori betegségek kialakulásának kockázatát! A glutén bevezetésének javasolt időpontja az elmúlt időszakban változott, a legfrissebb szakmai ajánlások alapján a legtöbb szakember a glutén bevezetését 4-6 hónapos korban javasolja anyatej védelme mellett. Ez csak kóstoló a baba számára, a tápanyagigényét továbbra is az anyatej fogja fedezni, azaz a gluténtartalmú ételek „kóstoltatása” ne befolyásolja negatívan szoptatási kedvedet!"


kkor lehet már adni neki? Nem 6 hónap a határ?


2017. jan. 31. 06:18
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Régen 6 hónap volt Magyarországon. De külföldön már 4 hósan bevezették. Az újabb kutatások szerint ekkor kell már bevezetni.
2017. jan. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Nem 6, hanem 4 hónap a határ, nekem tavaly nyáron volt ilyen korú a kisfiam, a védőnő 4-7 hónap közötti első kóstoltatást mondott a gluténra.
2017. jan. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2017. jan. 31. 08:04
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Kb havonta változtatják a legújjabb kutatások szerint az ajánlást... nevettséges már szerintem. Én kb 6,5 hónaposan vezettem be.
2017. jan. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
Fiam 2013-ban született, akkor 4 hónaposan kezdtem a kóstoltatást, és 6 hónaposan vezettem be nála a glutént.
2017. jan. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Igen. Ez úgy változik mint az időjárás. A mamik meg csak kapkodhatják a fejüket h akkor most mikor is.....

Én 5 hósan kezdtem a ht. 6 hós volt mikor bevezettem a glutént.

Mikor már az alma, krumpi ment akkor megbolondítottam egy kis kekszel.

2017. jan. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Tavaly óta ez van:

[link]


Kérdező: a Nutriklub a Milumil oldala, persze, hogy azt fogja tanácsolni, hogy minél hamarabb az ő termékeit add az anyatej mellett, helyett...

6 hónapos kor előtt nem kell semmit a WHO ajánlása szerint.

2017. jan. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm!
2017. jan. 31. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!