Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 9 hónapos babám nem eszik meg...

9 hónapos babám nem eszik meg egy adag ennivalót, nem tudunk kiváltani egy étkezést. Hogy tudnám ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Nem szereti a pépeket, ha eszik is belőle, akkor kb negyed vagy harmad bébiételes üvegnyit. Ki nem állhatja. Ha olyat főzök, amiből kaphat, azokat nagyon szereti, de abból sem eszik olyan sokat, hogy az meglegyen egy teljes étkezés. Emiatt napközben is többször kap tápit, mert az csillapítja csak az éhségét. Ti hogy álltatok át a rendes kajákra? Hiába adnám fokozatosan növelve, ha nem fogadja el. :( Egyfolytában fogzik, most jön az 5. Védőnővel nem lehet normálisan megbeszélni, hebrencs egy nő. Agyjatok ötleteket!

2017. febr. 2. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Szia. Igaz nekem nincs még babám de a tesómé most lesz 11 hónapos és amikor ő is fogzik nincs nagy étvágya.

Lehet a te babádnál is ez a baj

2017. febr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%
A bébiételt semmiképp ne erőltesd, ha nem kell neki! Főzz neki te, erőltetni semmiképp nem szabad. Puhára párolt dolgokat próbáltál neki darabosan adni? Hátha nagyobb kedvvel enné. Az nem baj, ha nem eszik teljes adagot, attól kínáld mínél többféle étellel, napi többször is és hadd igya a tápszert, ha még nem lakott jól! Persze a fogzás is nagy szerepet játszhat, az én fiam se vitte túlzásba az evést, ha jöttek a fogai.
2017. febr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Adok ötletet: ne aggódj! És ezt komolyan mondom.


Az én kislányom február 8-án lesz 11 hónapos. Ő szopik, és ritkán eszik meg egy üvegnyi bébiételt. Neki még csak 2 foga jön, de egyik sincs kint teljesen. Az a lényeg, hogy minden nap ugyanakkor ugyanazt(gyümölcs, tápszer, pép stb) kapja. És türelem.

Nálunk ma is megebédelt 12-kor, 13 órakor már kérte a szopit. nem esek kétségbe, ez van. De a védőnő is mondta, hogy fogja kérni még sokáig.

2017. febr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, köszönöm nektek! Próbáltam adni neki persze főtt zöldségeket, stb ezeket szereti, kenyeret, zsömit, csirkemell sonkával, pici sajt, ezeket szereti, de még nem tesz ki egy teljes adagot. Gyümölcspüréből is kb 60-80 max 100 amit megeszik. Különben ennyi idős babánál mennyi kajcsi számít 1 adagnak?
2017. febr. 2. 14:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát az enyém még ennyit se evett. Negyed bébiétel... 2 nap alatt se tudtam annyit "beleerőltetni". Most majdnem 2 éves, a bölcsiben már eszik.

Ne aggódj, majd egyszer fog enni.

2017. febr. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1 eves koratol evett meg egy 250 ml-es bebietelt. Most 1,5 eves, a nagy uveges is elfogy, de van h meg a kisebb se teljesen.

Nem eroltetem,annyit eszik,amennyi jolesik.

2017. febr. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!