Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti hogyan vezettétek be a...

Ti hogyan vezettétek be a glutént?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gondolom ezt nem anyuka tette már fel és nem is egy anyuka kérdezett már erre rá :) de ez a glutén kérdés a kicsit olyan mint a mumus :D

A védőnő szerint egy mokkáskalnyi lisztet kéne megpirítanom és egy kis olajjal (akár napraforgó) összekevernem és azzal sűrítenem az ételeit. De én magunknak sem igazán szeretek rántást alkalmazni az ételeknél, ha tehetem elkerülöm. Akkor adjak egy picike babának?

Jelenleg a glutént tartalmazó babakekszes bébiételekkel kezdtem. Azokat adtam neki óvatosan először pár kanál, aztán egy kicsivel több, majd az üveg maradéka. Már kapott egész üveggel is belőle. De ez így vajon elég?

Tényleg kellene lisztet adnom neki? Fehéret?

Vagy az is jó ha a kis almás püréjéhez hozzá keverek reszelt babakekszet? És az elején mennyit?


Előre is köszönöm a válaszokat :)



2017. febr. 16. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell rögtön rántással kezdeni, én is gyümi pürébe kevertem :)
2017. febr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez igy jo. Nem kell lisztet adnod. Ha mar egy egesz kekszes bebietelt megeszik, akkor kesz vagy, mar bevezetted a glutent. Mar adhatsz neki akarmilyen glutenos kajat. Pl. a buzabol/gabonabol keszult dolgok ilyenek: a liszt, a keksz, a babakeksz, a hetgabonas pep stb.
2017. febr. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én egyszerűen Babakekszet reszeltem az almapüréhez vagy van a Milumil 7 gabonás pép, ebből egyik nap 1 kiskanálnyit, aztán másnap kicsit többet és így tovább kevertem vagy almához vagy máshoz végül töményen gyümölcsöt belekeverve kapta a pépet. A védőnő szerint ez az egyik olyan pép, ami ajánl, mert mind a 7 alapvető gabonát tartalmazza. De alapvetően szerintem ahogy leírtad fent már be is vezetted a glutént!
2017. febr. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!