Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A segitsegeteket, velemenyetek...

A segitsegeteket, velemenyeteket kernem a kisfiam evesevel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Kozel 11 honapos, igy nez ki a napi etrendje:


-reggel: *6-kor keves szopizas, mert alszik vissza

*9 utan keves szopizas, mert ujbol visszaalszik


-delelott: * 11 korul leginkabb a tejpep megy , max.120 ml

* probalkoztam gyumolccsel, kenyer+sajt, a mi reggelink, de nem igazan jott be, evett, de hat-het katonat


-delutan, este: * 3 korul ebed, fozelek hussal, neha keveset eszik a mi levesunkbol(szeretnem ha tobbet enne belole)...viszont mostanaban a fozelekbol is keveset eszik

* 6 korul keves szopi, joghurt

* 8 korul neha tejpep, vagy a deli fozelek, de nem sok ekkor sem

* fel 10-kor max. 140 ml tapszer


-ejjel: felebred es keveset szopizik 12-kor, 2-kor, 4-kor


Persze meg napkozben parszor odabujik szopizni, de csak egy-ket percig...


Kerlek mondjatok velemenyt, vagy hogy egyaltalan igy jo e, valamin valtoztatnatok e. Amit en szeretnek az az, hogy ne csak a tejpepet egye reggel+este, es hogy az ebedbol tobbet fogyasztana.


Szerintem tobbsegeben csak tejtermeket eszik(szopi, joghurt, tapszer, tejpep) , keves a gyumolcs, a zoldseg, pedig regebb nagy adagokat evett meg beloluk, es mindent....most hol ez nem kell, hol az....


2017. ápr. 20. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg a tejpép szerintem 1 napra, én 2-3 naponta adom csak mert elég tömény a pocakjuknak ,és igen hízlaló.

Én korábban adnék neki 10 órait gyümölcsöt főképp, vagy joghurtot gyümölccsel esetleg túróval, majd ebédet belőném 12-13 óra körül főzeléket, uzsonna 3-4 óra körül ilyenkor lehetne a tejpépet gyümölccsel, vagy sima gyümölcs, túró/joghurt, és akkor 7-8 körül vacsizna, majd lefekvés előtt ha igényli tápszer.

Mi így csináljuk, ez nem szentírás persze de annyiból biztos változtatnék a helyedbe hogy a tejpépet max napi 1x és több gyümölcs.

2017. ápr. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is hiányzik a gyümölcs, zöldség féle, tejtermékek.

Ebédre is mindig főzelék.

Nekem úgy tűnik mindig pépeset eszik.

2017. ápr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

igen, igy van, csak pepes, mert a darabos, a leves nem megy, lehet hamarabb kellett volna hozza szoktatnom...elso gyermekem leven, nagyon ovatos voltam, talan nem jol tettem


azt megfigyeltem, hogy a kora reggeli szopik, es alvasok utan, nem tudja gyumolccsel kezdeni a napot


amit mindig nagyon szivesen eszik az a maj +krumpli, spenot+tojassarga+krumpli

2017. ápr. 20. 16:47
 4/7 anonim ***** válasza:

És ha te próbálnál meg változtatni rajta, persze ez nem fog egy két nap alatt menni, hanem hosszú folyamat.

Pl 9-kor már ne szopit kapjon, hanem reggelit. Ha nagyon nem akarsz darabosat, akkor legyen a tejpép.De szerintem inkább a kenyér+sajt, ha csak pár katona az is jó, majd eszik többet.

Utána 11-kor mehetne gyümölcs, akár pépesítve joghurttal, túróval, de akár darabosan is.

2017. ápr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baj nincs azzal ha sok pépeset eszik még.


Jön a foga az bántja.Azért válogat.Van hogy nem is maga az étel nem jó hanem a kanál.


A tejpéphez vagy a joghurthoz adhatsz gyümölcsöt és meg is van oldva.


Én nem kifejezetten a kajáján változtatnék hanem a napirenden. Mert szerintem reggel sokáig alszik,későn fekszik és nagyon sokszor ébred. Utóbbi lehet a foga miatt persze. De én korábban fektetném és korábban kelteném. Estére adnám a sűrűbb pépet hogy ne keljen annyi éjjel, ne eszegessen éjszaka és akkor lehet rendesen reggelizne.


Inni adsz neki? Mivel bőven eszik anyatejen kívül mást kell neki víz is! Lehet éjjel szomjas, meg nap közben is, azért szopizgat keveseket aztán nem eszik/szopik rendes adagokat.Itasd rendesen,sokszor kínáld vízzel.

2017. ápr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

valasz a 4-esnek: a tegnap es ma reggel nem adtam szopit 9-kor, egy jot jatszottunk, stb. es 10-kor evett tejpepet gyumolccsel


most 12-kor egy nagyon keves szopi utan elaludt


ilyenkor alszik egy, masfel orat...amikor felkel pl.kettokor hiaba kinalom ebeddel, mert nem ehes, majd 3-4 fele fog enni jobban...

Koszonom, hogy irtal.

2017. ápr. 21. 11:30
 7/7 A kérdező kommentje:

valasz az 5-osnek: tokeletesen talal , amit irtal, nagyon eltalaltal mindnet, ezeken en is ragodok.

Valoban keson alszik el, 10-kor, reggel keson kel , fel 9-kor, egy jo ora mulva alszik vissza....ezen megprobalok valtoztatni, legalabb egy oraval elobbrehozni mindent


nappal a viz ivassal gond van, mert keveset iszik, kb.2 decit, nagyon jo esetben


azt mar probaltam, hogy este 8-kor adok az ebedbol maradt surubb fozeleket, hogy legyen tele a gyomra, 10-kor megitta a tapszert , es 1 korul fel volt ebredve...persze nem szamottevo szopizas volt, de kellett


es igen, fogzik, most jelen esetben negy metszo jon, abbol 3 kibujt, varjuk a negyediket...emiatt soha nem sirt sem nappal, sem ejjel...nappal nyalazik nagyon, bujik, de egyeb tunet nem volt emiatt


koszonom neked is a segitseget

nagyon jol jott, mindenki valaszabol tanultam, es probalom a legjobbat kihozni

2017. ápr. 21. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!