Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miert van az hogy egyes...

Miert van az hogy egyes etelbevezetesi tablazatok mar 6 honapos kortol ajanlanak olyat amit mások csak pl 10 honaposnak?

Figyelt kérdés
Ilyen pl a brokkoli, borso stb
2017. ápr. 23. 16:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mert nem mindegyik hiteles és jó táblázat...
2017. ápr. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Honnan tudjam melyik a jo tablazat? Mindegyikben van kivetni valo
2017. ápr. 23. 16:24
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Hiteles forrásból?
2017. ápr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
Én sosem táblázatok szerint etettem a gyerekeimet. Szerencsére volt/van anyám, nagyanyám, anyósom, nagynéném, akik már felneveltek néhány gyereket (köztük pl. engem és a páromat is). ÉN azok alapján oldottam meg. Általában ezért nem is szoktam írni etetős kérdésekhez konkrétumokat, mert ez manapság nem "trendi".
2017. ápr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezért nyitottam meg sok táblázatot. Amelyik 6 hónapos kortól ajánlja a puffasztó brokkolit káposztát stb, inkább hanyagolnám.
2017. ápr. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Minden országban más a hiteles hozzátáplálási táblázat, ezért én kevésbé tartom ezt fontosnak. A lényeg a mérték és a türelem.
2017. ápr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Mindenhol más, hogy mit ajánlanak. Pl. a nyugati országokban már pár éve 6 hónapos kortól mindent lehet az új irányzat, miután rájöttek, hogy egyáltalán nem tettek jót azzal, hogy túl sokáig húzták a dolgok bevezetését, mert az allergiások, érzékenyek száma nem hogy nem csökkent, hanem nőtt. Pl. a mogyorót hosszú-hosszú ideig nem engedték bevezetni, a mogyoró allergiások száma meg csak nőtt, miközben Izraelben a gyerekek első ételének mogyoróval készült finomságot adnak és érdekes, ott nincs is annyi allergiás.


A gyümölcsök, zöldségek meg szintén nagyban függenek attól, hogy mondjuk melyik országnak a táblázatát nézed. Azokban az országokban, ahol az a normális gyümölcs, ami nálunk egzotikum, jól is néznének ki, ha 10-12 hónapos korig várnának a bevezetéssel, mert nem is lenne mit adni a gyereknek. Pl. én már láttam olyan táblázatot, ami banánt stb. tök későn ajánl, miközben külföldön meg az első ételnek ajánlják. Ebbe az a vicces, mikor tök ártatlan gyümölcsöket a magyarok mumusnak tartanak, aztán az almát úgy adják első ételnek a gyereknek, ahogy az isten megadta, miközben külföldön van annyi esze az embereknek, hogy az alma nagyon savas tud lenni, ezért megfőzve vezetik be..

2017. ápr. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

A jozan eszemet hasznaltam.

Kulfoldon elunk , itt teljesen masokat ajanlanak.

Nem kell ezt tulparazni.

2017. ápr. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
hát, jó kérdés. én 3 kérdést is feltettem itt, hogy ajánljanak táblázatot a kedves válaszadók, csak azt kaptam mindig, hogy ad1. védőnő miért nem ad, ad2, ha annyira képtelen vagyok, hogy letöltsek egyet a google segítségével, akkor szaranya vagyok és sajnálják a gyerekemet...
2017. ápr. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A gyerekorvosunk tanacsara , mar 6 honapos kortol adhatok neki zold paszulyt, spenotot, vagy zoldborsot. Sot brokkolit es paradicsomot is .... gondolom hiteles forrasnak szamit. Megis sokan nem ertenek vele egyet.
2017. ápr. 25. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!