Adjak nrki tejet?

Figyelt kérdés
9 hònapos, màr szèpen eszik napközben. Reggel es este szopizik, viszont sajnos nem elèg tejem. A tàpszert meg nem akarja meginni. Vizet iszik eleget napközben. Adjak neki tejet? Van ötletetek?
2017. máj. 2. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Ne.
2017. máj. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
semmiképpen ne.
2017. máj. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Ne adj. Egymillió felé tápszer van ennyi idős babáknak. Próbálgatni kell és a cumisüveg sem mindegy.
2017. máj. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Màr szinte minden fèlèt pròbàltunk ès cumisüveget is.kiràzkòdik töle. Amugy semmit sem iszik meg.gyümölcslevet sem pl csak a vizet. Nem tudom mit tegyek.
2017. máj. 2. 20:57
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
Próbáld meg hogy egy nagyon pici kakaót teszel a tápszerhez hogy picit más legyen az íze. Vagy esetleg tejital is lehet jobban bejön neki. Sima tejet még ne adj neki.
2017. máj. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi utolsò a kakaot kipròbàlom.tejitalt màr probàltuk ..nagyon szereti a banànt, de pl a banànos tejital sem kellett neki.
2017. máj. 2. 21:07
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Na ezen én is végigmentem, csak egy bõ hónappal késõbb. :)

Leírom miket próbáltam.

A Humana banános tápszernél maradtam, mert azt sokáig felírják és nem is dràga, plusz nem keserű, ami nagyon fontos, hiszen anyatejről àllt rá tàpszerre.


Próbàltam kanàllal, pohàrral is. A fiam cumisüvegből itta a vizet, úgyhogy azt is befogtam. Csak a gömb alakú cumifejet fogadta el(gondolom a cici miatt).

Próbàltam a hőfokokat. Meleg, langyos, hideg(értsd ahogy a vizet is issza). Majd a mennyiséget is variâltam. Nem a ml-re gondolok. Hanem az elkészítésében. Pl. 120ml vízhez kell 4 kanàl. Na én csak egyet raktam. Ezt kicsinêl nem mertem volna megcsinàlni, mert ugye a tápérték...de ő nem a tàpszerből vette az energiàt...stb. Ennyi mennyiségnêl nem is érezte, majd mindig növeltem az adagot míg eljutottam a 120 ml-hez való 4 kanàl tàpihoz. Persze mindezt hidegen. Majd elkezdtem langyosítani, mindig csak ici-picivel. Most màr másfêl éves és a vizen kívül csak a tápszert issza(reggel-este) és úgy ahogy azt kell. :)

2017. máj. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi utolsò! 😊😊holnap kezdjük ahogy leìrtad 😉 ngyon remèlem hogy elfogadja..
2017. máj. 2. 21:26
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen. Ha meg sehogy sem lesz jó, akkor ne stresszeld magad. Lassan bevezetheted a tejtermékeket és pótolod azzal a hiányt, szopizás meg marad annyi amennyi. Én is így voltam vele. Csak én azért voltam ennyire kitartó, mert nekem a cicit teljesen elutasította egyik napról a másikra és lefejve se kellett neki.
2017. máj. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Ha a tápszer sima tejalapú amit eddig próbáltál (nem HA vagy teljesen hidrolizált), akkor már szerintem teljesen mindegy, hogy adsz e neki tejet vagy nem.


A legtöbb tejital is tej alapú egyébkent, tehát sima tejpor van bennük plusz vitaminokkal meg egy kis ízesítésel.


Viszont ha a tejitalt nem fogadja el akkor valószínű a tejet sem fogja nagyon kedvelni.


Az én fiam hidrolizált tápszert kap allergia gyanú miatt, így én nem adhatok neki tejet, viszont a speckó tápszerek rosszabb ízűek is sajnos. A tápszerbe szoktam pici cukrot és kakaót vagy vanílíat tenni, illetve zab vagy rizspehellyel sűrítem neki. Így nagyon szereti. Amúgy nem valami nagyevő, kb. így hajlandó értelmes adagokat enni tápszerből is. Mondjuk neki a főzelékeket is sózni,fűszerezni kell különben nem ette egyiket sem. A currys csirkét viszont tolja be, várom a napot mikor rákap majd a csípős kolbászra.

Mondjuk szerintem tök igaza van. Én sem szívesen enném folyton az ízetlen ételt.


Inni vizet vagy cukrozatlan teát kap.Érdekes ezzel nincs baja.Csak a kajának legyen íze.

2017. máj. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!