Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tápszer kiváltása pépre,...

Tápszer kiváltása pépre, főzelékre gyümöcsre. Kaptunk javaslatot - ti hogy haladtatok ha ugyanígy javasolták? Többi lent.

Figyelt kérdés
Ma voltunk orvosnál és azt javasolta, hogy legyen a reggeli és a vacsora a tápszer, tízórai a gyümölcs, főzelék az ebéd és uzsonna a tejpép. 5 hónapos a fiam. Még csak az almánál tartunk, ma lesz 3. napja hogy eszi. Ha valakinek ugyanezt az étrend felosztást javasolták, mikorra és milyen könnyen jutottatok el ahhoz? Mire "mindent" megkóstol 3 napig, az hetek lesznek még, nem? Vagy nem kell így túlbonyolítani? Első gyerek és annyi de annyi javaslat van.. Nem tudom hova nyúljak.
2017. máj. 23. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hetek, hónapok az még, nyugi, ne siettesd.

Egyszerre csak egy étkezést akarj kiváltani, elsőre ajánlott a tízórait majd az ebédet. Ha egy fixen megvan, utána jöhet a következő.

2017. máj. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hogy hetek: hónapok, mire mindent végigkóstol. :)

Azért kell ezt így elhúzni, mert így tudni fogod, ha valami bántja a pocakot, és akkor azt pár hétig (legalább) kerülni kell. Ha egy-két napon belül több újat kóstolt, nem fogod tudni, mi okoz pl. szorulást.

Az se biztos, hogy mindent szívesen elfogad elsőre.

2017. máj. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1,5 éves múlt és még mindig iszik az ebéd mellé vagy helyett tápszert, úgy tud csak igazán jól aludni. :)

Nekem nem gond. Orvos örül. Nem is ritka, idósebb kisgyerekeket is ismerek, akik ugyanígy vannak (meg egy csomó iszsz 2 évest - ha nekik lehet,...).

2017. máj. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

10-12 hónapos korra jussatok el ide ;)

Bőőven ráértek. Várd meg az idénygyümölcsöket, zöldségeket, azokkal haladjatok. Egyszerre egy étkezést célozz meg.

Én pl így csináltam: először a tízórai, arra gyümölcs, aztán a főzelékek vevezetése ebédre, majd mire az uzsonnához értünk, már jöhettek a tejtermékek: sajt, joghurt, túró...

2017. máj. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!!!

Olyan hévvel sorolta az étel fajtákat a gyerekorvos, hogy úgy hangzott mintha már holnaptól így kellene :D De persze biztosan nem így gondolta, nekem sem tűnt életszerűnek, logikusnak..

2017. máj. 23. 18:00
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
3 és fél hnaposan kezdtem kòstoltatni. Most 5és fél hòs és kb 2 hete van ez a felàllàs hogy csak reggel este illetve éjszaka kap tàpszert. 4hòsan a tizorai meg az uzsi teljesen ki volt vàltva. Semmivel nem tartottam azt hogy uj izt egy hétig kapjon, max 2 nap. Igy jol haladtunk.
2017. máj. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi 5 hónaposan kezdtünk, nekem is első baba. (Most 10 hónapos). Nagyon nehezen indult, utólag kiderült, hogy a fogzás miatt nem evett hetekig, én meg azt hittem, semmi nem ízlik neki, de nem erőltettem. A dokink nekünk is a 6 hós státuszon mondta, hogy legközelebbre (8 hós korára) már jó lenne, ha csak reggel és este kapna tápot. Totál kiakadtam, hogy miért sürget, amikor a gyerek 2-3-4-5 kanállal evett, bármit adtam. A védőnő nyugtatott, hogy ne izguljak, csak próbálkozzak minden étkezésnél, eszik amennyit eszik, aztán kapjon tápot. Aztán ahogy kibújt egy-egy fogacska, mindig ügyesen evett egy darabig. Kb. a 4. fognál esett le, hogy olyankor nem kéri a bébikaját, amikor bújik a foga. Most ott tartunk kb. 1,5-2 hónapja, hogy tényleg csak este, és hajnalban eszik tápot,a többi étkezés ki van váltva. (Nálunk reggeli gyümis tejpép,ebéd husis főzelék, uzsi gyümölcs, vacsora megint husis főzelék, elalváshoz tápszer.)És kb.2 hete már darabosakat is ügyesen eszik, nem öklendezik.Az első szülinapig szerintem minden gyerek eljut oda, hogy ki legyenek váltva az étkezések, addig meg ráértek, ne izgulj. Sztem ha erőltetnéd neki, többet ártanál.
2017. máj. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!