Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit tehetek ha az ORVOSom nem...

Szushika kérdése:

Mit tehetek ha az ORVOSom nem hajlandó javaslatot adni?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes vagyok és a munkahelyemen veszélyes anyagokkal dolgozom(higító, üvegszál..) és a háziorvosom azt mondta h azonnal kérjek javaslatot a táppénzhez a nőgyógyászomtól, de az azt mondta, hogy ő ilyet nekem nem fog adni...ezt megteheti, vagy mit léphetek ez ügyben? Nem szeretném ha kirúgnának.

2015. júl. 28. 20:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%

És miért nem ad?

Egyébként elmész másik orvoshoz.

2015. júl. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvosod a hülye, a nőgyógyászod jár el helyesen.

Nem vagy keresőképtelen, mert nem és kész.

A munkaköröd nem tudod ellátni, ez egészen más.

Üzemorvoshoz kell menned, ő fogja elbírálni, alkalmas vagy-e a munkaköröd betöltésére. Ha nem, akkor felajánlanak másik, a képzettségednek és állapotodnak megfelelő munkakört. Ha ilyen nincs, akkor mindaddig amíg nincs probléma a terhességeddel, távolléti díj illet meg, munkavégzés alóli felmentéssel. Ezzel anyagilag jobban is jársz, szóval ne köpködd a nőgyógyászt, mert betartja a törvényt.

2015. júl. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz az üzemorvosnál azonnal, és kérj másik munkakört.
2015. júl. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
99%
Uzemorvoshoz menj.
2015. júl. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a nőgyógyásznak, ez nem ok a táppénzre. Szépen jelentsd be a munkahlyeden a terhességet, és a munkáltató köteles áthelyezni megfelelő munkakörbe. Ha ilyen nincs, akkor felment a munkavégzés alól, és az alapbéred jár.
2015. júl. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es. Egyáltalán nem köpködtem a nőgyógyászt! Nem kell háborogni! Csak mivel a háziorvosom ezt kérte tőlem, nekem természetesen furcsa volt hogy lehordott a nőgyógyászom. Köszönöm a válaszokat
2015. júl. 28. 21:01
 7/21 anonim ***** válasza:
52%
Nem alapbér, hanem távolléti díj, messze nem azonos a kettő.
2015. júl. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Kedves5-ös! És ugyan miért is nem ok ez a táppénzre? Lehet h van aki ettől nem félne, de szerintem egyáltalán nem előnyös higítonak dolgoznia egy terhes nőnek! Vagy szerinted ez egyáltalán nem lenne káros a babára????? Mert szerintem nagyon is!!
2015. júl. 28. 21:08
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Táppénz keresőképtelenség esetén jár, annak, aki betegsége vagy terhessége, szülése miatt nem tudja a munkáját ellátni. Nálad ez nem áll fenn, egészséges vagy, problémamentes terhességgel, tehát el tudnád látni, de a veszélyek okán nem teheted. Ezért nem vagy jogosult táppénzre, és ezért kell üzemorvoshoz menned.
2015. júl. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az Mt. 60. szakasz (2) bek. szerint alapbér jár.
2015. júl. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!