Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Így be van vezetve az alma?

Így be van vezetve az alma?

Figyelt kérdés
Három napja kezdtük a hozzátáplálást, még csak pár kanál alma péppel, de nem volt sikere, a kisfiam kilöki a nyelvével a szájából, szerintem maximum egy kanálnyi ment le vagy annyi sem. (De nem is akarom siettetni.) Gondoltam próbálok más ízeket, hátha az jobban tetszik neki, de nem tudom, hogy vehetem-e úgy, hogy az alma be van vezetve, mert nagyon kis mennyiséget evett belőle.
2017. jún. 11. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amíg működik az a reflexe, hogy kiköpje, kilökje a szájából a szilárd ételt, nem érett meg a hozzátáplálásra. Nem hiszem, hogy az ízzel van baja, inkább az állagával. Pár hét múlva próbáld újra. Még nincs bevezetve az alma így.
2017. jún. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Valóban lehet reflex is.

Nálunk ugyan ez volt. Háziorvos tanácsára vettem üveges bébiételt. Azt már csak úgy falta...

Az almát egyébkén reszelve a későbbiekben sem fogadta el ( még kekszel sem)

Ha az üveges alma se jön be próbákj sütőtököt. Nekünk ezt.tanácsolta még a doki

2017. jún. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, üveges almával próbálkoztunk, pont amiatt, hogy jobb az állaga mint a reszelté.

6 hónapos, úgyhogy nagyon korán sem kezdtük, de ha még nem igényli akkor várunk vele persze.

2017. jún. 11. 14:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulnia a nyelvét máshogy mozgatni a szilárd étel lenyeléséhez, még jó ideig visszajöhet az étel egy része, és azért a végtelenségig várni sem lehet a kóstoltatással. Az alma meg nem szentírás, adhatsz neki őszibarackot, sütőtököt, répát, vilmoskörtét. A 125 grammos kisüveges hipp bébiételek pl. pont olyan félfolyós állagúak, amit könnyebb lenyelni.
2017. jún. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És ha egy kis almalevet próbálsz?reszelsz az álmából és kinyomod a levét ;) aztán kicsit később a pép :)
2017. jún. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem jól eteted. Nem egyszerű. Nem kiköpi valószínűleg, hanem még az állagával nem tud mit kezdeni, ezért kitolja a nyelvével. Úgy próbáld adni neki, hogy kicsit hátrébb tedd a nyelvére vagy egyszerre egy kicsit tegyél a kanálba, azt tedd a nyelvére és meg fogja próbálni "cumizni". Nehéz így leírni, mutatni könnyebb lenne. Egy barátnőm is így volt a kisfiával, mikor meglátogattam, nekem rögtön sikerült (mondjuk 3 gyerek után már volt bőven rutinom).
2017. jún. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!