Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor ehet a baba olyan etelt...

Mikor ehet a baba olyan etelt amibe fozotejszin van? 8honapos mult turo kefir joghurt sajt be van mar vezetve

Figyelt kérdés
2017. máj. 5. 13:58
 1/6 Carragher_x ***** válasza:
67%

Ha eddig nem volt baja a tejtermékekkel és a közvetlen családban sem jellemző az allergia, akkor meg lehet próbálkozni vele, bár a védőnők a zsírtartalma miatt 1 éves kor után ajánlják.

Egyébként főzőtejszín ne legyen semmiben. Olyan ugyanis hogy főzőtejszín nem létezik, az egy méretes átb*szás, egy adalékanyagokkal és cukor tömkelegével dúsított sz*r. Főzéshez használj rendes tejszínt (vagy habtejszínt).

2017. máj. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom akkor nem adok meg neki. Igazabol csak a brokkoli krem leves amibe szoktam tenni fozotejszint. Mielott belemegy a tejszin merek neki kulon :)
2017. máj. 5. 14:42
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

"Olyan ugyanis hogy főzőtejszín nem létezik, az egy méretes átb*szás, egy adalékanyagokkal és cukor tömkelegével dúsított sz*r."


Az a cukrászhab...

2017. máj. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Carragher_x ***** válasza:
23%

"Az a cukrászhab..."

Nem, a főzőtejszínről beszéltem. Számos márka tartalmaz hozzáadott cukrot, de a fő probléma inkább a hozzáadott anyagok, meg egyáltalán az, hogy teljesen értelmetlen zsírtartalommal rendelkeznek.

2017. máj. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Karragén mindben van, a habtejszínben is, mert ezzel kerülik el, hogy a zsír és a víz szétváljon. Nem találszo olyat, amiben nincs. Max. az ilyen extra házias, falusias boltokban csak azzal meg az a baj, hogy van egy kb. 3-4 napos lejárati ideje, és jellemzően ki se bírja végig, már a lejárati nap előtt is savanyú, mint az ecet. Nekem volt olyan, hogy a lejárat előtt két nappal is savanyú volt, le is szoktam róla, inkább a csúf gonosz adalékos nagyüzemi, mint kidobott pénz.

A főzőtejszín meg nyilván ártól és márkától függ, én ha vettem is még sose vettem olyat, amiben tejszínen és karragénon kívül volt más is.

2017. máj. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Carragher_x ***** válasza:
Biztos van olyan, amiben csak karragén van (ami amúgy tényleg a teljes tejszín palettában ott van), bár sztem nem ez a jellemző, hanem a guar gumis, szentjánoskenyér lisztes, nátrium karbonátos cuccok, de mint mondtam, egyszerűen értelmetlen maga a termék. Ilyen, hogy főzőtejszín nem létezik, ez csak és kizárólag arra lett kitalálva, hogy ne kelljen a tejszín besorolásnak megfelelni, ergo olcsóbb előállítással lehessen eladni valójában főzéshez pont hogy nem megfelelő szutykot.
2017. máj. 7. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!