Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 hónapos baba: mivel helyette...

6 hónapos baba: mivel helyettesíthetem a mézet?

Figyelt kérdés

Lehet egy pici cukrot hozzáadni az ételekhez?

Vagy ha felforralom a mézet a vízben, akkor úgy már beletehetem az ételeibe?

Édesítőszert egész biztos nem adok neki!



#Édesítés #cukor bevezetése
2017. jún. 26. 10:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Elvileg meg nagypn az elejen jartok a hozzataplalasnak!

Semmit nem kell edesiteni!!!

Megis mit szeretnel hogy edesebb legyen?

Most van szezonja a friss gyulmolcsoknek es zoldsegeknek! Azokat add neki pürésitve!

2017. jún. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Teljesen fölösleges édesíteni bármit egy 6 hónaposnak. Milyen ételre gondolsz pontosan? Én amúgy fruktózt használok a gyerek ételeihez, de ő másfél éves. Legelőször talán meggyszószhoz tettem neki fruktózt.
2017. jún. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Mit szeretnél neki adni, amibe méz kellene? Amúgy mézet semmiképp ne adj, de mással sem nagyon tudod helyettesíteni.
2017. jún. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

Mi a fsznak, már bocsánat?

A cukron nincs mit bevezetni. Anyatej is édes, gyümölcsök is... Ha konkr~tan a répacukor a mániád, ott a répa.

2017. jún. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Konkrétan rizstejet szeretnék neki (is) készíteni. Az pl. elég xar lenne édesítés nélkül.

Rizst már ehet.

De egyelőre szívesebben fogadja el a folyékony dolgokat: gyümölcslé, víz, zöldséglevek. Így viszont elég híg a kakija. A rizstej fogja is picit a székletet, de nem csinál szorulást. Több kalória van benne, mint a zöldséglevekben.

Nem tudom, van-e még kérdés ezeken kívül.

2017. jún. 26. 10:48
 6/14 anonim ***** válasza:
49%

2 eves gyerekemnek sem edesitek semmit !

Mi a jo feneert kene egy 6 honaposnak valamit is edesiteni ???

2017. jún. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyébként elég álszent dolog ez a hozzátáplálásnál. Semmi só, semmi cukor, csak bio bizbaszok. Aztán​ ovis korban már a legtöbb gyerek két pofára tömi a cukros nasikat és sós csipszeket, és el se fogadják az egészséges alternatívákat. Elvégre ezt látja otthon.
2017. jún. 26. 10:53
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

"Semmi só, semmi cukor, csak bio bizbaszok."


Senki nem mondott semmi ilyet. Soha nem főztem teljesen sótlanul a gyereknek se, eleinte pici sóval, egy éves korára normál módon, ahogy mi esszük. Életében nem evett bio ételt, vagy ha igen, az se direkt. (Most eszik 1+ -os DM-es müzlit, az Bio, de ha nem lenne az, se érdekelne, csak müzlit akartam és Bio volt.)


Mint írtam, én a meggyszószát édesítettem fruktózzal, aztán később az egyéves szülinapi gesztenyetortáját. Más másfél éves, kap néha túrórudit, tejszeletet, Oikos joghurtot (kb. fél évig natúr görögöt kapott), sőt, evett már csokoládét és Dörmi szeletet is.


De nem félévesen, a finomított cukros dolgokat csak egy éves kor után és mértékkel. Addig is kapott cukrot bőven a sok gyümölcs és tápszer/tejital formájában. Ha ragaszkodsz az rizstejhez és az édesítéséhez én a fruktózt tudom javasolni.

2017. jún. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%

Arany kozeput!! Mehet a cukor es a so, DE vard ki amig legalabb mar eszik jonehany dolgot es akkor is csak alkalmankent.


Nem jo sem a cukorral tomes, sem a megvonas es esztelen tiltas, de 30 anyabol max 2 kepes megtalalni az arany kozeputat. Probalj meg a 2 kozul az egyik lenni es varj meg.....

2017. jún. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Figyi már, most komolyan, mi olyan hihetetlen abban, hogy egy babának minden íz új és érdekes és nem a te agyaddal, ízlelőbimbóiddal méri fel az ételt, amit adsz neki? Ha már most, mielőtt megtapasztalná a valódi ízeket, más ízt adsz az ételnek, nem csoda, hogy felnőve csak édesen vagy sósan (úgy bőven gondolom)fog megenni bármit is.

És nem tartom jogosnak azt a gondolatot, hogy oviban majd úgyis csak túlízesítettet fog kapni és akkor már úgyis mindegy. Te most alapozod meg az egészséges táplálkozását. Persze, hogy a gyerekek szeretik az édeset, DE rajtad múlik - ráadásul ez most történik - hogy később el fogja e fogadni a természetes ízeket is.

2017. jún. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!