Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit tegyek, ha a menyem...

Mit tegyek, ha a menyem egészben adja a kisunokámnak a kenyér héját/belet?

Figyelt kérdés
Kicsit bővebben: minden közös családi étkezéskor megtörténik, hogy a menyem a kilenc hónapos unokámnak kenyér héjat néha belet ad a kezébe, majd nem figyel oda annyira a gyerek pedig túl nagy falatot harap le és mindig azon imádkozom magamban, hogy a torkára le ne csússzon vagy időben ki tudja köpni. Eddig meg tudtam állni szó nélkül, de nem értem, miért kell hagyni, hogy ekkora falatot harapjon le a baba. Nem tudom, hogy mostanában ki hogy kezdi a baba hozzátáplálását, de én régen csak kis falatot adtam a fiaim kezébe és nem hagytam, hogy egyszerre nagyobb falatot harapjanak le. Mit gondoltok, érdemes lenne beszélnem vele erről? Vagy mit tegyek? A pufit vagy banánt már szépen eszi, de a kenyér héja vagy babapiskóta evésére szerintem még nem érett. Hat fogacskája van,melyekkel inkább tépi az ételt. Anyukák, ti hogyan csináljátok mostanában? Lehet csak én voltam túl régen anyuka és ez a normális?
2017. szept. 27. 23:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Beszélned semmiképp nem érdemes vele, a jó viszony megőrzése érdekében.
2017. szept. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
21%
Nálunk éppen fordítva van.Én nagyon körültekintő vagyok a kislányommal,de anyukám folyton piszkál hogy bezzeg az ő idejében a gyerek kezébe adták a kiflit és megtanulta elnyammogni a baba.Hát nem tudom.Szerintem ez nem vagányság,hanem felelőtlenség.Lehet hogy én meg túl aggódom,de egyetértek a kedves nagymamával és azt javaslom hogy szóljon kedvesen a menyének hogy nem lesz ez a falat nagy a picinek? illetve figyeljen amikor csak teheti,ha már az anyja a gyereknek nem figyel :( valószínűleg nem lesz ám ebből gond ,de azért jobb vigyázni
2017. szept. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%

Megfulladt vagy nem fulladt? Volt egyáltalán félrenyelés?

Ha nem, kuss! Már bocs.


Az én gyerekem az apró falattól is fulladt még 1,5 évesen is, mert hipotón izomzatú és refluxos (gyenge izomzat plusz megviselt garat), de még nekünk is azt tanácsolta az etetés terápiás gyógypedagógus, hogy egybe kapja az ételt és gyakoroljon.

Ha 9 hónaposan már ment volna neki, összeteszem a kezem, nem pedig visszavetem a túlóvatoskodással.

2017. szept. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Olvass utána egy kicsit az igény szerinti hozzátáplálásnak, más néven BLW módszer. Lehet szimpatikusnak fogod találni, és másképp látod majd a dolgokat! :)
2017. szept. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

A baratnom 7 honapos lanya BLW - zik, es egesz szelet sulthust raknak ele!

Tudod, fejlodik a kor, hogy 30-40 evvel ezelott mi volt mar senkit nem erdekel, nem szabad leragadni.

2017. szept. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért, előfordult, hogy majdnem megfulladt? Szerintem az anyja ismeri azt a gyereket.

Én is szinte mindent a kezébe adtam 9hónapos korában. Ismerkedjen az ízekkel, az állagokkal stb.

1éves és gyönyörűen eszik, soha nem volt semmi gond. Előfordult, hogy nagyobbat harapott, de vagy kiszedtem a szájából, vagy megoldotta magának, kiköpte.

Szerintem ne szólj bele!!!

2017. szept. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem hagyja h nevelje es etesss ahogy akarja a sajat gyerekét. Maga is felnevelte a sajátját és lehet h lett volna mibe belekotni es mégsem tették. A gyermeke sem halt bele.

Ha meg mégis belekötöttek akkr gondoljon bele milyen idegesito az es lekicsinylő. Nem fog megfulladni a pici!

2017. szept. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%

A gyerekemmel szinten BLW-zunk, itt tudsz rola olvasni: [link]


Ha mindigis darabossal kezdtek, es püréset nem kapott, akkor megmaradt az öklendező reflex, igy ha nagyobb darabot harap le, automatikusan visszaoklendezi. A purezes mellett ez a reflex megszunhet, es akkor tenyleg nagyon ovatosan szabad csak atterni a darabosra, de igy, hogy eleve igy kezdtek, a baba visszakuldi azt, amit nem tud lenyelni. 6 fog egyebkent nem keves, raadasul a blw-hez egy fog sem kell, nagyon eros a szajpadlasuk is.


19 honapos a fiam, a blw-nek (igeny szerinti hozzataplalas) koszonhetoen gyonyoruen eszik a sajat tempojaban, nem kell etetni, itatni, evoeszkozt is hasznal mar regota a maga szintjen (villaval ugyesen eszik, a kanallal meg csak a zabkasa allagu dolgokat tud ugyesen kanalazni).

2017. szept. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi is BLW-tünk, olvass utána a blw.hu-n az öklendezésnek, fulladásnak.


A másik, hogy amikor családi körben vagyunk és nem én vagyok az egyetlen felnőtt a gyerekkel hanem jut rá még minimum 2, akor az én figyelmem is lanyhul. Máskor 110%-ban rá figyelek, szerintem amikor vannak még ott többen belefér kicsit kevesebb.

2017. szept. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 7 hónapos, mi is igény szerinti hozzátáplálással kezdtük. Eleinte én is gúvadt szemekkel figyeltem, hogy minden rendben van-e. De nagyon ügyesen belejönnek a picik! Olyan ügyesen bekormányozta, amit meg akar enni, hogy öröm nézni. :) Gyorsan megtanulta, hogy mekkora falatkákat tud elcsócsálni. Nem lesz semmi baja a picinek, bízz bennük!

Ha aggódsz, akkor legyél ott a pici közelében, mikor eszik. Meg fogod látni, hogy megy ez az unokának. ;)

2017. szept. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!