Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 1éves a lányom, nem akar...

1éves a lányom, nem akar gyümölcsöt, zöldséget enni. Csak tápszert, tejpépet, kenyeret minden mennyiségben kevés husival. Tanácstalan vagyok. Mit tehetnék hogy változatosabban egyen?

Figyelt kérdés
próbáltam gyümölcsturmixot, zöldsèges húsos muffint, megkínálom abból amit magunknak főzök, persze amit ő is megehet; van hogy megeszik pár falatot,de van hogy nem kèr egyáltalán csak kenyeret akar rágcsálni meg kölesgolyót.

2016. febr. 15. 15:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%
Tápszert kap akkor minek tejpép? Amúgy meg azt eszi, amihez szoktatod...
2016. febr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

ha megeszik pár falatot, az jó :)

a kenyér mellé mindig tegyél neki puhára főtt zöldséget, vagy felkockázott/karikázott gyümölcsöt, hátha rákap.


ha a tejpépbe keversz gyümölcsöt, akkor sem jó? először nem darabosan, hanem pépet, pl reszelt almát, banánt.


üveges babakajákat sem enné meg?

enyém gyerek szinte egyáltalán nem volt hajlandó gyümölcsöt enni, de egyfajta üveges kajából BÁRMILYEN gyümölcsös lecsúszik, bármikor. (most 5 éves, de van, hogy még kéri, hogy vegyek neki olyat :D)

2016. febr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Első válaszoló, azért nem egészen úgy van.

Kérdező!

Mindig kínáld meg, te is egyél előtte zöldséget, gyümölcsöt. Mond el neki, hogy mennyire finom, hogy te is, apa is mennyire szeretitek. Próbáld vele megkóstoltatni, de ha nem akarja ne erőltesd. Hidd el, idővel változik, és megfogja enni azt is.

2016. febr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
nálunk is ez van, mindig a gyümölccsel zöldséggel kezdem, de egyre válogatósabb
2016. febr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Majd megenné, ha nem vernéd el az étvágyát kenyérrel. Komolyan az egyévesedre akarod bízni, hogy eldöntse, mi a megfelelő étrend neki?
2016. febr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nálunk ez egyszerűen működött: ez a kaja, pont. Ha nem kéri, akkor 1-2 órán át nincs étel. Utána ugyanazt kínáljuk. Egy idő után leszokott a válogatásról, győzött az éhség.
2016. febr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ne ess kétségbe. Majd változik, ne vedd ennyire komolyan. Enyém is mindent megevett kicsinek (mármint amit én főztem, mert üveges bébiételt azt nem), most hogy 17 hónapos semmi babakaja, pici gyümi, de leginkább tészta, meg olyan kaják amiket meg tud fogni (rántott hús, hal, krumpli, pogi, kenyér, kifli, kalács...), ugyanis egyre önállóbb és nem engedi, hogy valaki is segítsen neki az evésben, szóval leves, főzelék nálunk kizárva (kivéve, ha nem valami sűrűről van szó). A gyerekorvos szerint nincs ezzel semmi probléma. Sőt nekem a nagyobb kb olyan 2 éves koráig mindent megevett, utána semmi zöldség és gyümölcs, főzelék mégúgysem, még a csanában sem pedig reménykedtünk, hogy a többiek meghozzák a kedvét. Most, hogy már ovis legalább pár kanállal eszik mindenből (szóval reménykedünk). Gyerekorvos nála is azt mondta nem gond.
2016. febr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nincs rábizva kedves utolsó válaszoló!!!Eddig bármilyen főzelèket megevett, de már nem kell neki kanalas ètel kiköpi, vagy ki sem nyitja a száját.Egyedül akar enni, kanállal inkább csak eljátszik az ètellel nem sikerül a szájába kanalaznia.Próbáltam hogy nem adtam neki kenyeret de akkor sem evett mást esetleg a tápszert fogadta el.
2016. febr. 15. 16:01
 9/15 anonim ***** válasza:

"Próbáltam hogy nem adtam neki kenyeret de akkor sem evett mást esetleg a tápszert fogadta el."


Mégis felajánlottál mást, amit elfogad. Ezt ne tedd. Étkezés, ha nem kell, akkor víz van, hogy igyon, 1-2 óra múlva ismétlés. Ha akkor sem kell, akkor megint 1-2 óra.



Ha van 2-3 KONKRÉT étel, amit nem szeret, az más tészta. Ha az articsókát meg a spenótot nem eszi meg, akkor abban illik engedni, felnőtteknek is vannak "fúj, ezt soha nem enném meg" ételei.


De nálatok egy az egyben elutasít ételcsoportot, ezt ne engedd.

2016. febr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, kitartóan próbálkozok,ha változás lesz jelentkezem.
2016. febr. 15. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!