Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 15 hónapos kisfiam eddig...

15 hónapos kisfiam eddig minden ételt szépen evett, viszont most egy hónapja nem hajlandó semmit megenni csak a tapszert, ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Edddig tökéletesen egy felnőtt adagját megette de szó szerint mindenből most meg semmit csak a tapszert ,és persze a szeklete borzasztó kemény tolle ! Fogzik is már 13foga van ! Kérlek segítsetek hogy mi lehet a baj ! Koszonom

2017. okt. 12. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is álomevőnek indult, bármit megevett, amit főztem neki és sokat is, most örülök, ha három falat lemegy a főtt ételelből. 20 hónapos, nyár eleje óta ez van. Én akkor a melegre fogtam, de ezidáig nem lett jobb.
2017. okt. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hat én teljesen ki vagyok tolle ! Nem tudom igazából hogy meg van e az elegendő tápláléka a tápszertol meg a néha 1-2falat főtt etéltől ! Gyümölcsöt is elég nehezen lehet bele tömni ! Igaz 11kg és azt mondjak szép jól fejlett gyerek de hat baszus akkor is nem eszik csak tápot és a szeklete is kemény tőle ! Már kétségbe vagyok esve ! A védőnő és a doki is csak állandóan azt mondja de hat nem sovány mit rinyalok de könyörgöm !! 😔😔🙁
2017. okt. 12. 21:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam is nagy evő volt, ő is 15 hónapos. Mióta a zápfogai jönnek azóta alig eszik. Egy ideje tápszert is csak este kapott, néhány napja többször is issza naponta. Éjszaka sem alszik túl jól. Engem is kikészített, volt mikor délután kettőig semmi mást nem fogadott el.
2017. okt. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8%
Az a baj, hogy olyat főzöl neki, amit a neten találsz és erőlteted. Olyat adjál neki, amit szeret. Ne azt, amit előírnak neki.
2017. okt. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor valószínű nekünk is a fog miatt lehet !! Remelem hamar túl lesz rajta ! És nem olyat főzök neki ami a neten van hanem azt amit mi eszik vagy a kedvence !! De nem fogadja el !
2017. okt. 13. 07:31
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

3. válaszíró vagyok

Én sem erőltetem, többfélét kínálok. Van olyan nap, mint írtam, hogy szinte semmi szilárdat nem evett csak a tápszer kellett. Volt olyan nap, hogy semmi mást csak a rizset volt hajlandó elfogadni. Következő nap szintén alig tudtam belecsempészni valamit a szájába. Másnap csak a kenyér kellett. Volt, hogy csak a gyümölcs kellett. Gondolom ez nálatok is változó és úgy tapasztalom, hogy attól függ milyen intenzív a fogzás. Szóval próbálkozunk mi, mint szegény kérdező, de amit ma elfogad holnap már nem valószínű. És nehéz elfogadni, hogy egy jó étvágyú gyerek nem hajlandó csak néhány falat elfogyasztasára. Nálunk még nagyobb odafigyelés szükséges, mivel tejfehérje allergiája és tejcukor érzékenysége van születése óta.

2017. okt. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

3 válaszadó


Nálunk is ugyan ez van ! En teljesen ki vagyok búkva ettől ! De megpróbálom el fogadni és remelem minél hamarabb eljön az idő mikor már rendesen újra enni fog ! Én azért is aggódom mert a szekletevel is gondok vannak !

2017. okt. 14. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!