Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tejtermékek bevezetése 1 éves...

Tejtermékek bevezetése 1 éves kor után?

Figyelt kérdés

Mivel én tejfehérje allergiás vagyok, így kisfiam még nem kapott tejtermékeket. Hamarosan 1 éves lesz, így elkezdeném bevezetni.

Aki ugyanebben a cipőben jár/járt hogyan csinálta?

Mi a sorrend, mit szabad először, majd utána? (joghurt, túró, sajt stb.)

Milyen gyakran lehet egy-egy tejterméket bevezetni?

Ugyanúgy kell mint minden mást, hogy naponta emelem az adagot?



#tejtermék #Hozzàtáplálás #egy éves kor felett
2018. márc. 29. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Kazein- és laktóztartalom szerint növekvő sorrendben vezetném be.


Nekem a laktóz volt kritikus illetve a zsírtartalom (mert a sovány kevésbé hajt meg), ezért aszerint haladtam.

Sajt, joghurt, kefír, túró... majd tej, tejszín étel részeként főzve. Ez utóbbi meghajtotta, ezért stop, fél év múlva már bírta. Tejet nyersen azóta se kapott, 2 múlt, majd ovi előtt próbáljuk.

2018. márc. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szoptatod? Vagy tápszert az kap tejeset? Mert nekem az orvos azt mondta 3-as tápszerrel vagy tejitallal kezdjem, minden héten +1 kanál menjen a tápszere helyett. Azt mondta ha ez megvan, akkor először joghurt-túró, utána sajt. De sajnos nem jutottunk messzire, allergiás a fiam is, de nálunk nem csak én, hanem a férjem is az, úgyhogy szegény gyerekek se indultak túl jó eséllyel. Neki 1-2 hetesen is voltak tünetei, mert tápszeres, úgyhogy Pregomint evett.
2018. márc. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tápszeres baba, normál tápszert eszik születése óta. Az elején le kellett cserélni mert hasmenése volt tőle, akkor ellenőrizték és nem mutatott ki semmilyen allergiát, a jelenlegi tápszertől nincs baja. Akkor először 3-mas tápszerrel kezdem.
2018. márc. 29. 13:15
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
Nekem a fiam volt születésétől kezdve tejfeherje allergiás és tejcukor érzékeny. A gasztroenerológián azt mondta a doktornő, hogy egy hónapig minden nap pár falatot. Pl. első nap egy harmad túró rudi, masodik nap fél medve sajt
2018. márc. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4es vagyok

Az lemaradt, hogy ha egy hónap után nincs gond mehet nagyobb adagban. Pl. Egész krémtúró. Én a tejet még nem vezettem be, 2 éves lesz.

2018. márc. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%
Ez komoly, hogy a gatszroenterológus ipari hulladékot ajánl a bevezetésre, normális túró és sajt helyett?
2018. márc. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!