Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tejtermékek bevezetését...

Tejtermékek bevezetését mikortól kezdtétek? Én tudom rosszul?

Figyelt kérdés
Most 8 hónapos múlt a kislányom és mikor pár napja voltunk az orvosnál a doki azt mondta, hogy 10 hónapos koráig ne adjak tejterméket. Én viszont mindenhol azt olvasom, hogy már 7 hónapos kortól kaphat natúr joghurtot, sajtot, túrót (orvosok tanácsára). Bevallom én még az orvosi látogatás előtt volt, hogy adtam neki a natúr joghurtomból amit éppen ettem, mert annyira nézte, gondoltam, már úgy is 7 hónapos múlt, és nagyon szereti. Már ha meglátja, hogy azt eszem, balhézik, hogy ő miért nem kap. Sajtot is kóstolt már, és semmi baja tőlük. Az orvosnak el is felejtettem mondani, annyira megdöbbentem, hogy ezt mondta. (Amúgy régimódibb felfogású, a glutént sem annyira javasolta) Szerintetek adhatnék neki tejterméket, vagy inkább várjak?

2017. máj. 2. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezek a legújabb ajánlások. Tejtermék 10 hótól, glutén is ráér 1 éves korig.


Én 8 hónaposan adtam, akkor még az volt az ajánlás.

2017. máj. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a vedono/orvos 8 honapot javasolt a tejtermekekre. A glutent 6 honapos korra mondta hogy kezdhetem bevezetni.
2017. máj. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
glutént 6 hós kortól adtam, tejterméket 8,5 hósan. de mivel laktózérzékeny a fiam ezért laktózmenteset. amúgy a who legújabb ajánlása hogy az allergéneket minél előbb vezessük be, mert úgy kisebb az esélye hogy allergiás lesz rá.
2017. máj. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A 10 hónapos ajánlást követtem. 10.hónap joghurt, kefír, keménysajt, túró, 1 évtől tej, tejszín. Már ha bírja.
2017. máj. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

És hogyha HA tápszert kap a baba, akkor mit mikor lehet elkezdeni?

(Szintén 8 hónapos a lányom)

2017. máj. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
8. honaprol tudok. ezek szerint uj ajanlas van mar?
2017. máj. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2 éves a lányom. Akkor még a 8 hó voltaz ajánlás.

Glutén 6-7hó

Tej egy év után...


Ez a 10 hó nekem is új

2017. máj. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszi mindenkinek a választ. A glutént én is bevezettem egyébként 6 hónaposan, mert a védőnő azt mondta, hogy a doktor nem erőltetné egy éves koráig de ha szeretném bevezethetem. Így hát bevezettem. A lányom amúgy nagyon jó evő, szívesen eszik mindent és semmivel nem volt baja. Csak ezen a tejtermékek bevezetésénél nem értem miért kéne várni, ha szívesen is eszik, nem volt eddig baja. Nekem is új ez a 10. hó-s szabály. Egyébként ő is HA tápszert eszik még most is.
2017. máj. 2. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!