Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Normális az, ha egy 4 éves...

Normális az, ha egy 4 éves gyereket etetni kell? Nem eszik magától? És csakis édességet hajlandó enni, még vacsorára is.

Figyelt kérdés

2018. dec. 15. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Szerinted normalis?

Egyaltalan nem az, ha normalis egeszseges gyerekrol beszelunk.Ha beteg a gyerkoc akkor mas,de feltetelezem nem ilyen gyerekrol van szo,mert akkor odairtad volna.

És mi az,hogy csak edesseget eszik?

Hat adj neki mast,egy ido utan ugyis megeszi ha ehes lesz.Nem tudok semmit rolatok,de ugye tudod,hogy az hogy csak edesseget eszik az reszben a te hibad?

2018. dec. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de nyilván te is tudod.

Változatos étrendre van mindenkinek szüksége (gyerek\felnőtt).

Oviban nem etetik a 4 évest és már oviköteles.

2018. dec. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem az én gyerekem.
2018. dec. 15. 09:53
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Mielőtt elolvastam a válaszodat, egyből gondoltam hogy anyós vagy sógornő vagy , aki belepofázik más gyerekének az életébe. Nem, nem normális viszont semmi közöd hozzá.
2018. dec. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Nekem gyerekkoromban volt egy korszakom, amikor csak nutellás kenyeret voltam hajlandó megenni, reggel délben este. Sok mindennel próbálkoztak a szüleim, próbáltak belémkönyörögni valamit, de akkor inkább nem ettem. Úgy voltak vele, hogy majd megunom, megéhezek, aztán változik valami. Hát elég sokáig eltartott ez a korszak, aztán fiatalkoromban válogatós voltam, de már többmindent ettem. Aztán huszonévesen kezdtem csak úgy igazán mindent megenni, ami előtte nem vot szimpi, bár még most is van 1-2 dolog, amit nem.


Gondoltam már rá, hogy én mit csináltam volna másképp a helyükben. Szigorral, erőszakkal talán többre mentek volna? Vagy esetleg orvoshoz kellett volna vinniük? Hát nem tudom, végülis egészséges, értelmes felnőtt lettem, biztos aggódnék, ha ez zajlana a gyermekemmel (még csak most van úton), de hogy mit csinálnék, azt nem tudom. Kívülről könnyű beleokoskodni más életébe, belülről már nehezebb jó megoldást találni.

2018. dec. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem normális, de a rossz nevelésen/ nem nevelésen túl is igen sok probléma állhat a dolog hátterében. Az én autista fiam sokáig csak egy bizonyos márkájú krémjoghurtot volt hajlandó megenni. Ha azt nem kapott, inkább nem is evett semmit. Volt, hogy az áruházlánc központjába kellett írnom, mert a hozzánk közeli boltokból kivonták azt a terméket. Kőkemény munka van abban, hogy mára már van 3-4 féle étel, amit megeszik + a krémjoghurt (már neten rendelem). Még mindig etetni kell, mert egyedül csak ül az étel felett, aztán otthagyja, még akkor is ha egész nap nem evett semmit...


Ezzel csak azt akartam írni, hogy látatlanba, ismeretlenül nagyon könnyű ítélkezni.

2018. dec. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ovisként én szinte semmit nem ettem. Hiába a vitaminok, laborom jó volt, nem tudták mit csinálni velem, mert még a csokit sem ettem meg. Sok mindent szerettem, bele is ettem, de nagyon keveset ettem bármiből is. Pl a danonino (akkoriban petite Danone) nekem sok volt egyszerre... Szerinted mit tudták csinálni velem, ha még azt sem ettem meg mind, amit szerettem? Anyám őrült volna, ha méhészek egy szelet nutellás gyereket, vagy egy szelet csokit egészében..


Lehet, hogy ezzel a gyerekkel is ez a helyzet, ki tudja nincs e mozgásban elmaradva a kérdésben említett gyerek, ami miatt szüksége van arra h segítsenek neki, mert esetleg nem tud egyedül kanalazni...

2018. dec. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7es vagyok. Átirta a telefon. Szóval örült volna anyám, ha megeszek akár egy szelet csokit vagy egy szelet nutellás kenyeret, a szülinapi tortámból azt a pici szeletet, amit adtak nekem
2018. dec. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia. Egyszer láttad, hogy etetik, vagy többször is? Egyszer láttad, hogy csak csokival tömik, vagy többször is? Mert egy alkalomból pl nagyon sokan nagyon sokszor ítélkeznek rögtön. Az én fiam is pl egyedül eszik. Ő 2 és fél éves. De néha rossz napja van, minden baj, nyűgös, látom rajta, hogy semmihez semmi kedve. Akkor én is megetetem. Jobb a békesség mindenkinek. De ha te csak ezt az egy alkalmat látod, akkor azt látod, hogy egy gyerek, aki egyébként tudna egyedül enni, nem teszi.

Ééés igen, vannak olyan helyzetek, amikor örülök annak, ha legalább egy kis édességet eszik. Már egy hete beteg most is, alig eszik. Örültem, hogy megevett egy egész doboz csokis joghurtot? Igen, mert legalább az benne volt. Tettem bele natúr zabpelyhet, így laktatóbb volt, de attól az még édesség.

2018. dec. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem. Es nasi csak a szépen megevett ebed utan jár!
2018. dec. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!