Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha így kap a babám enni az...

Ha így kap a babám enni az jó? És hogyan vegyem rá hogy igyon rendesen?

Figyelt kérdés

Nemrég múlt 8 hónapos a lányom. Most úgy eszik hogy reggelire tápszert kap, tízóraira általában gyümölcs, joghurt, puding, esetleg tejpépet kap. Ebédre tartalmasabb kaját kap zöldséggel, hússal, néha tésztával. Uzsonna az megint gyümölcs szokott lenni, vagy tejpép, tejberizspép, tejbegríz. Vacsora megint tápszer. Ez így jó szerintetek? Jó étvágyú baba, mindig szívesen megeszik mindent.

Ami viszont baj, hogy nem akar inni. Se pohár, se cumisüveg, semmi nem jó max ha tápszer van benne. Próbáltam gyümölcslevet, teát, vizet többfélét, de nagyon nehezen tudok beletukmálni akár 100 milit is. Ha iszik akkor az vagy almalé vagy víz, mást akkor is kiköp ha egyébként a vizet meginná. Félek, hogy így nagyon keveset iszik. Jó hogy minden kajában sok a folyadék amit eszik, de ezen felül is kéne innia nem?


Köszönöm aki elolvasta, puding, joghurt minden csak olyan amit babák ehetnek.



#gyerek #evés #hozzáállását
2019. jan. 18. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én babám is hasonlóan eszik, 9 hónapos. Van, hogy többet iszik, van, hogy csak játszik az üveggel. Kìnáld gyakran, ha kell neki, úgyis iszik, ha meg nem kéri, úgysem tudod beletölteni.
2019. jan. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az étkezése jó, ennyi idősen az én fiam sem akart inni. 11 hónapos volt, mikor rákapott a szivoszallra, most már 15 hónapos, mostanra azt mondom, hogy iszik rendesen.


Amíg elegendő pisis pelenka van, fogyaszt elég folyadékot. Próbáld kínálni sokszor különböző módon cumisuveg, csőrös pohár, tanuló pohár, svéd itazo pohár, sziviszall, feles pohár biztos megtalálja a számára legjobbat

2019. jan. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is 100-200 milit ivott ennyi idősen, valamikor 1 éves kora után kezdett komolyabb mennyiségeket inni, most másfél éves és akár 1 litert is megiszik vizezett almaléből, akkor volt egy nagy ugrás ivásban, amikor megtanulta tartani magának az üveget, fekszik közben, párnát rakok a feje alá, de 8 hósan ezt nagy eséllyel nem fogja tudni megcsinálni.
2019. jan. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm mindenkinek a válaszokat, megnyugodtam :)
2019. jan. 31. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!