Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért nem szabad 6 hónapos...

Miért nem szabad 6 hónapos babának narancsot/mandarint adni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap voltunk a 6 hónapos babámmal védőnőnél. Mikor kérdezte mit eszik/mit iszik, mondtam, hogy egyszer már facsartunk ki neki egy fél mandarint és egy fél narancsot is már, nagyon ízlett neki a leve. Erre nagyon kiakadt, de azt nem mondta el miért nem szabad, én meg nem kérdeztem. Valaki tudja?

2019. márc. 29. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Citrus félék allergizàlhatnak. De nekünk 6 hós babànk szorulàsos volt akkor mondta a gyerekorvos hogy reggel igyon 1 kifacsart narancslevèt. Hasznâlt ès semmi baja nem volt töle.
2019. márc. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Túlságosan savas még neki, ha sokat adsz, savat csinál. Várj még pár hónapot.
2019. márc. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Külföldön lakom, 6-7 hónaposan nyugodtan adható.
2019. márc. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A citrusfélék kapcsán pont nem egységes az álláspont, hogy mikortól adható. Általában az allergizáló dolgokat nem szokták javasolni korán (pl. az eper is ilyen). De amikor az én lányom volt ennyi idős, akkor még simán lehetett kapni narancsos bébiételeket is.

Ha eddig nem volt gondotok, szerintem kis mennyiségben nyugodtan adhatod, 12 éve is adtuk, akkor még nem volt tiltólistás.

2019. márc. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
Noverem spanyolban el, ott nem almaval, hanem naranccsal kezdik a ht-t....
2019. márc. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%
Én nem értem ezt amúgy, régen nem voltak ilyen szigorú szabályok, ha megette a baba a mandarint, akkor adták neki... mégsem lett mindenki allergiás, sőt, kb. senki nem lett az.
2019. márc. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!