Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes terhes vagyok....

32 hetes terhes vagyok. Tényleg igaz, hogy a sok narancs evéstől a baba besárgul? Én napi szinten eszem a narancsot és a mandarint és van hogy egy nap megeszek 4-5 narancsot és 10-15 mandarint. Szóval érdekelne mi igaz ebből.

Figyelt kérdés
2011. febr. 20. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez egy baromság, mitől sárgulna be?
2011. febr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A C-vitamin normál állapotban is nagyon fontos, de a terhesség alatt annál inkább, hiszen csökkenti a vetélés, vérzések kockázatát, az orrvérzést és a fogszuvasodás esélyét is. Legjobb forrásai a narancs, citrom, zöldpaprika, de meglehetősen nehéz csupán az étkezéssel fedezni a szükségletet, ezért fontos a tabletta formájában történő utánpótlás is.


[link]


Ki mondta? Hol olvastad?

Én annyira kívánom, napi 4-5 db-ot is megeszek.

2011. febr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is rengeteg narancsot megettem de nem sárgult be a babám!
2011. febr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A banántól meg besárgul? A paradicsomtól pedig piros, az étcsokitól meg néger gyereked lesz????

Ekkora baromságot!!!

2011. febr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Más kismamák mondták, mikor közöltem, hogy mennyi narit eszem. Köszi, hogy megnyugtattatok, mert megijedtem.
2011. febr. 20. 14:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Most még egyed nyugodtan, de ha megszületik a baba, akkor nem érdemes a citrusféléket enni, mert nagyon fájhat tőle a babák pocija!! Nagyon vigyázni kell velük, pár hónapig érdemes nélkülözni ezeket a gyümölcsféléket! Bár mostmár úgyis jönnek majd a tavaszi-nyári gyümölcsök!:o)
2011. febr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A sárgaságnak ehhez semmi köze, viszont az igaz, hogy allergiát okozhat.
2011. febr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

:)

Ekkora badarságot.

Max a vizeletedben megjelenik a c vitamin, de a baba nem sárgul be. Ha meg igen, az természetes élettani jelenség, ami nem a narancsnak köszönhető:)

2011. febr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megint egy hülye babona! Ki találta ezt ki?!
2011. febr. 21. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

lehet,hogy hülyeség de és soha nem hallgatom meg más kismama okosságát épp ezért,szerencsére egyedül vagyok mindig kismama a védőnőnél,de az előző terhességemnél sokan voltunk:mindig olvastam vagy olyan anyukával beszélgettem aki értelmes gondolatokat közvetített.Nem vagyok bunkó,csak nem szeretem amikor ijesztgeti az egyik kismama a másikat,aztán meg mindenki tátott szájjal figyel utána rohan haza,hogy mekkora rémségek várnak még rá!Pl:egyik kérdés ehetek terhesen reszelt almát?Nem fogok elvetélni miatta?

amúgy én a lányommal szinte csak gyümölcsöt tudtam enni,főleg kivit(nem lett srek a lányomból),most az emésztésem miatt rengeteg narancsot eszem!Boldog baba várást !

2011. febr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!