Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi a különbség az otthon...

Mi a különbség az otthon elkészített bébiétel, és a bolti üveges között?

Figyelt kérdés
Még csak kóstóltatom az ízeket, friss zöldséget, gyümölcsöket adok neki, de mindenkitől azt hallom, hogy miért nem veszek inkább üvegeset.
2019. jún. 18. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Én nagyon szerettem bébiételt főzni. A 3 gyerek összesen ha megevett együtt másfél üveg boltit. :) Így aztán lövésem sincs, mi a különbség. Ha neked nem fáradság pacsmagolni vele, akkor minek vennél?
2019. jún. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Jó az üveges is, de ha szeretsz főzni és tudsz jó minőségű zöldséget venni, akkor jobb az otthon elkészített. Répából mindig vettem inkább hipp 100 százalékos pürét, mert répából nem mertem boltit adni.
2019. jún. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Annyi hogy ott be van vizsgálva minden alapanyag illetve a kész étel is. Az élelmiszeriparon belül a babakajákra a legszigorúbbak az előírások. Nem rosszak, de ha szívesen főzőcskézel neki otthon akkor teljesen felesleges. :) Mi is csak akkor vetttük ha egésznapos program volt, mert úgy praktikusabb. Az otthonit nem tudod annyira légmentesre zárni + csírátlanítani hogy ne romoljon meg ebben a melegben olyan hamar. :)

(egy élelmiszer analitikus kismama )

2019. jún. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Az üveges fozelekeknel mindegyiknél érzem ugyan azt a furcsa ízt. Nem tudom megmondani hogy mit, de egy kaptafa. Hozzá teszem, attól még én is adok a fiamnak, de ha nem muszáj akkor nem.
2019. jún. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pont ugyanaz, mint ami a készétel és a házikoszt között.

Anno gyümölcsöket, zöldségeket így magukban házilag párolva vagy nyersen adtam, de vettem bebieteleket is, főleg amíg alig evett valamit.

2019. jún. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Tartósítószer, ízfokozó, színezék...
2019. jún. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Sztem foleg a sok óra a különbség amit megtakaritasz ha uvegest adsz.


Az uveges az elejen kesz pazarlas. Uis kostoltatni 1-2kanallal szoktak es mivel 1uveg max 24-48oran at tárolható el a hutoben ha kibontod, a nagyja kukaba kerul vagy megeszed te..


Amit fozol azt tudod, hogy mit tartalmaz.


Amit főzöl az a ti csaladotok izlesenek megfelelo lesz, mert te izesited be.


Ami megmarad a frissen keszitett kajakbol le lehet kis adagban fagyasztani (pl jegkockatartoba vagy anyatej tarolo zacsiba amibol mar elegendo lesz csak annyit olvasztani amennyit eszik a baba)


A babakaja dragabb


Viszont vannak olyan alapanyagok amiket nem fozok napi szinten pl hal. Es ugye jo ha a gyerek eszik heti egyszer legalabb halat. Erre en jobb szerettem eleinte a babaeteleket. Szalka, pepecseles elkerulese meg egyebek miatt.


Uigy a marha/borju/barany. Ezeket sem fozom en (najo a marhat meg csakcsak) havi tobb alkalommal. Bar siman fagyasztottam le parolt marhabol/borjubol készült pépet.


A babakaja izetlen sztem. En gyakran tettem be zoldfuszereket.


Viszont telen lehet jobb egy babaetel mint a fel vilagot megjart tartositott mediterran országból erkezett barack stb, persze van alma meg idenygyumolcsok. (lehet akár azt adni de sztem ha éppen mar uncsi a banan telen arra jo, hogy adjunk neki mást is)


Ha utazik az ember sztem kenyelmesebb a tasakos vagy üveges kaja amig kicsi a baba.


En főztem is es uvegest is adtam sokat. Mikor mire volt igeny.


Hirtelen ennyi jutott eszembe

2019. jún. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!