Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyatejes babáknak tényleg...

Anyatejes babáknak tényleg nem kell 6 hónapig semmi az anyatejen kívül?

Figyelt kérdés
Miért van az hogy tapszeres babáknak el lehet kezdeni a hozzátáplálást 4 hónaposan anyatejes babáknak meg nem? Van olyan aki anyatejes babánál is elkezdte? Mik a vélemények? Tapasztalatok? Előre is köszönöm :)

2019. júl. 1. 11:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Anyatejes ès tápszeres babámnál is 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, pár korty vizet kaptak csak néha
2019. júl. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Én a gyermekorvos kifejezett kérésére elkezdtem anyatejes babámnál is 4 hónaposan, mert nagyon lassan hízott. Azóta is picike, másfél évesen volt akkora, mint egy kisebb egyéves, viszont az evéssel nincs gondja, szépen eszik mindent, nagy mennyiségeket is és semmire sem allergiás. 😊
2019. júl. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
4 hónapos korában elkezdtem. Nem nagyon érdekel, ki mit tart jónak, nekünk így volt jó.
2019. júl. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nekem is azt javasolták hogy kezdjem el pedig ő jól hízott az anyatejtől( védőnő is és a doki is azt javasolta ) neked hamar bele jött az evèsbe ? :)
2019. júl. 1. 11:38
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Anyatejes babáim voltak. 6 hós korukig csak szoptak, a nyári hőségben is. Dagadt volt mindkettő a gyerekorvos szerint reklámfotót kellett volna készíteni róluk a szoptatás népszerűsítésére.

Ezután kezdtem a hozzátáplálást, valamint csőrös itatóból vizet kínáltam ill. frissen préselt zöldség/gyümölcs leveket.

Soha nem kaptak teákat, cumit, az 1 db cumisüveget is ajándékba kaptuk, amibe rizset tettem és csörgőnek használtuk.

Tápszereseknék fogalmam sincs mik az ajánlások és miért.

2019. júl. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ez aranyos:) igen az enyém is kis dundika 😁
2019. júl. 1. 11:46
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

A jelenlegi ajánlások szerint mindtét módon táplált babánál 6 hónap a hozzátáplálás kezdete. 50 éve még lehet, hogy jobb volt az akkori tápszereknél ha inkább ételt kapott a baba, de a mai tápszerekben már minden megvan, ami a fejlődésükhöz kell, nem az a cél a tápszerrel, hogy kvázi mindegy, csak ne haljon éhen a gyerek, amíg meg tudja emészteni a csirkecombot.


Az emésztőredszerük nem fejlettebb a tápszeres babáknak sem. Aki ilyet ajánl - orvos, védőnő - az leragadt a 60-as években tanultaknál. Sajnos sok egészségügyi dolgozó tart itt még ma is.

2019. júl. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen és így nagyon nehéz hogy valaki ezt mondja valaki azt és mondjuk neked is van egy elgondolásod hogy majd 6 hosan kezded , de közben a szakember meg mondja hogy ne úgy hmmmm...
2019. júl. 1. 12:14
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Én 6 hónaposan akartam kezdeni, de a fiam kinézte a szánkból az ételt már 5 hónapos korában, így elkezdtem akkor. Engem nem érdekelt, hogy másnak mi a véleménye.
2019. júl. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hiszem, hogy elsősorban itt is a babát kell nézni, nem az ajánlásokat, persze a józan ész keretein belül. Attól, hogy hat hónapos kor az ajánlás, még nem áll rá készem minden hat hónapos szoptatott baba, ahogy van olyan is, aki már 5 hónaposan kifejezetten kéri szinte a szülő szájából az ételt. Azért is a babát kell nézni, mert az sem mindegy, hogy a nagymozgások beindulásával továbbra is kellően tud gyarapodni csak anyatejtől, vagy annyira gyorsan elégeti azt a kalóriát, hogy például teljesen megáll a súlygyarapodás.


A hozzátáplálás amúgy is egy folyamat, van, akinél egészen el is nyúlik és akár egy-két hónapon át is csak kóstoltatásról lehet beszélni, de vagy eleve nem jut be a gyomorba értékelhető mennyiség, vagy az első időkben még emésztetlenül átmegy rajta.


Nekem három van, mindhárom viszonylag későn fogadott el az anyatejen kívül mást (jóval 6 hónapos koruk után), az első dundi baba volt, ezért nem problémáztam rajta, hogy a pépes ételeket teljesen kihagyva azonnal kézbe fogható nyammogható ételekkel kezdte, a második viszont megállt a súlygyarapodásban, itt én akartam nagyon, hogy egyen mást is, de nem fogadta el, a harmadik pedig nagykönyvi módon ette a pépesített ételeket, csak ő sem hat hónaposan, hanem 8.


Annyi még, hogy nyári kánikulában csak akkor elég a kizárólagos szoptatás, ha gyakrabban kerül mellre a baba, 3 óránként nem elég szoptatni, ha a megnőtt folyadékigényt ki akarjuk elégíteni plusz víz adása nélkül.

2019. júl. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!