Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Nem korai még, hogy kibújjon...

Nem korai még, hogy kibújjon a foga?

Figyelt kérdés
A kisfiam 12 hetes, már a 2 hónapos státuszon mondta a védőnő, hogy elkezdődött a fogzás(nem hittem neki, korainak tartottam). Tömi az öklét, a nyál nem olyan vészes, így úgy voltam vele van még időnk, de egy hete vettem észre, hogy fehér az ínye az alsó két metszőfog helyén. Úgy néz ki mégis csak megindultak a fogacskák?
2020. okt. 9. 08:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a témában nincs olyan h korai (van aki foggal születik)

De attól h fehér az ínye, még lehet h csak hónapok múlva fog áttörni a fogacska.

Nálunk így volt. Ömlött a nyála tömött mindent a szájába. 3 hósan fehér volt az ínye. A foga mégis csak 6 hósan tört át.

2020. okt. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul az ilyesmi. A kisfiam mondjuk pont betöltötte a 4. hónapot, amikor kijött az első 2 foga, de azon se akadt már fenn senki, előtte 2 hónapig ő is fogzási tüneteket mutatott. A férjemnek is 4 hósan jöttek, ez genetikai.
2020. okt. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%

Első fiamnak szintén 2-3 hónaposan megjelentek a fogzás jelei, aztán 1 évesen bújt ki az első... :) már azt hittem fog nélkül marad :D

Második fiamnak 4 hónaposan tört ki.

2020. okt. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy fehér az inye, nem jelent semmit. Amikor egy fehér pötty megjelenik, azt fel fogod ismerni, na akkor bújik majd ki. Az én babám egyébként 3 hónaposan kezdte ezeket a dolgokat, mindenkinek mondtam, hogy jaj biztos nem a foga, mert ez életkori sajátosság, hogy a szájába vesz mindent, meg nyáladzik... Hát 4.5 hónaposan kijött egyszerre a két alsó :) neki is végig fehér volt az inye, de egyik reggelre egyszercsak megjelent egy fehér púp rajta, egyértelmű volt, hogy az már a foga lesz. Asszem kb 3-4 nap alatt törte át. Most 7.5 hónapos, a jobb felső is kijött neki egy hete, a bal felsőt nem is látom, pedig ez most nagyon fáj neki.
2020. okt. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha korai ha nem: fogzik és kész :)
2020. okt. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A legnagyobb gyerekemnek 11 hetesen kint volt a 2 alsó. 😊
2020. okt. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hat az en fiam is így volt 4 honaposan. Aztan csak 8 honaposan jött ki az első kettő mégis. Nem is ertem azóta se 😀
2020. okt. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Remélem még kicsit bent marad a fogacska :)
2020. okt. 9. 10:37
 9/12 anonim ***** válasza:
5 hónapos kora előtt 2 nappal tört át a középső jobb alsó utána 16 nappal később a középső bal alsó. 5 nap múlva középső jobb felső,5 nappal később a bal középső felső.olyan volt mintha egy víz hólyag lenne az alsóknál, felsőknél meg mint egy gennyes Pukli, persze ezek mind az elvekonyodott iny és a fog miatt latszodott így de először ezek tüntek fel. Aztán volt kevesebb mint egy hónap pihi, megint 3 hét pihi utána már nem figyeltem de most 13,5 hónapos és 12 foga teljesen kint van. Pár napja látom hogy megint nagyon ömlik a nyála és a szokásosnál is többet van a szájába a keze. A rágó fogak lassan törtek át és bújtak ki. Most várjuk a szemfogakat.. Vedőnő is megjegyezte hogy biztosan jön neki. Már alig várom h kint legyen mind és vége legyen. Szerencsére nem olyan nyugos tőle de volt hogy síkoltva sírt álmában. :(
2020. okt. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy megindult a fogzás, az nem jelent egyet a fog kibújásával. A fogzás folyamata, az, hogy törekszenek kifelé, helyezkednek, az már 2 hónapos korban simán beindul. De maga az áttörés hónapokkal később szokott megtörténni. Szóval mindez semmit nem jelent. Ettől még lehet, hogy csak fél évesen, vagy 8 hónaposan lesz fog. Nálunk is megindultak ezek a folyamatok 2 hónaposan, aztán közel fél éves volt, mire kibújt az első fog.
2020. okt. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!