Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Meddig tart a hasmenés?

Meddig tart a hasmenés?

Figyelt kérdés
10 hónapos fiamnak jön a foga, de még nem törte át az ínyét. Már legalább 4-5 napja szenvedünk vele, megy a hasa, nyűgős, sokat sír, rosszul alszik. A gyermekorvos mondta, hogy diétázzon, tápszer helyett is inkább Sinlacot adjunk neki. De azt nem igazán fogadja el. Főztem neki krumplit, sárgarépát, de az sem kell neki. Szerintem "rendes" ételre vágyik, vagy tápszerre, de nem tudom, ilyen esetben adhatok-e neki. Meddig tart ez a hasmenés? Amíg ki nem jön a fog?

2021. nov. 27. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs közvetlen köze a hasmenéshez a fogzáshoz. Szóval nem lehet megmondani meddig tart. Neten lehet olyat olvasni, hogy fogzáskor fokozott a nyálelválasztás, ami igaz is, de hogy emiatt lenne hasmenése valakinek az nettó f*szság. Az emiatt megváltozott étkezés miatt van. Szóval közvetetten van csak hatással rá. Ha az étkezésben semmi sem változott volna, akkor most nem lenne hasmenése.

Magasabb rosttartalmú ételek segíthetnek. De ha nem eszek meg semmi olyat ami elvileg jó lenne hasmenés ellen, akkor a szokásosat kell adni. Így is el fog múlni egy idő után. Ennie mindenképp kell. Ha 2-3 napig nem eszik, akkor utána semmi energiája nem lesz, teljesen le fog gyengülni így még rosszabbul fogja magát érezni, még többet fog sírni és még válogatósabb lesz.

2021. nov. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az orvos mondta egyébként, hogy valószínűleg a fogzás miatt megy a hasa, és több helyen olvastam, hallottam, hogy okozhat ilyent. Egyik barátnőm kisfia is így volt, amikor jött a foga, ezért gondoltam, hogy ettől lehet.
2021. nov. 27. 13:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Jajj,nagyon bírom ezeket a betegségeket, mindent rá lehet fogni a fogzásra.

Náthás a gyerek...fogzik

Hasmenése van....fogzik

Lázas....fogzik

Fáj a lába....fogzik


Ne már

2021. nov. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3-mas: ha nem a foga miatt megy a hasa, akkor miért? Az orvos is csak ezt mondta. Gondolom, ha komolyabb baja lenne, akkor nem csak ennyivel tudta volna le. Amúgy egyértelmű, hogy jön a foga.
2021. nov. 27. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!