Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Más babáját is megviselte a...

Más babáját is megviselte a szemfogak előbújása?

Figyelt kérdés
Most jönnek az alsó szemfogak (15. és 16. fog) és nagyon nyűgös napközben. 2 hete éjjel sem akar aludni. Az ágyában nagy nehezen elalszik, de ha éjjel felébred, akkor csak köztünk alszik vissza. Eddig ilyen nem sűrűn volt, 5 hónapos korától átaludta az éjszakát. Fogakkal sem szenvedett eddig, ezért nem vagyok biztos abban, hogy ezek a fogak jövetel miatt vannak. Már nagyon fehér az ínye. Nurofent adok neki lefekvés előtt, de nem tudom, hogy jót teszek-e vele. Mi van, ha nem is a foga miatt kel éjjel? Akkor feleslegesen tömöm fájdalomcsillapítóval. Ti mit csinálnátok?

2013. jan. 6. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne adj Nurofent,azt amúgy is csak 2-3napig lehetne neki adni,láz esetén is.

Lányomnak a felső szemfogak mikor megindultak,akkor volt,hogy éjjelente fel-fel sírt,de szerencsére aludt tovább,nyűgösebb is volt nappal is,én csak Dologéllel kentem be,bár igazán nem használt,de míg lenyalogatta addig is elterelődött a figyelme.

Mire az alsók is elkezdtek kibújni addigra vagy megszokta,hogy fáj vagy azok nem okoztak neki gondot,mert nem sírt éjszakánként.

Amit még megérzett amikor a 4 őrlő jött egyszerre,a többi foga szinte észrevétlenül bújt ki.

2013. jan. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! mi a helyzet a fogakkal? előbújtak? én is kíváncsi lennék hogy a szemfogak jobban fájnak e mert nekünk meg a felsők jönnek és bizony kínlódunk mi is néha. de még messze van úgyhogy a nyűgösség is elviselhető. nem akarom megbántani az előttem szólót, tudom én is hogy nem jó dolog ha nurofent kap a baba de ő könnyen mondja ha azt írja hogy nekik nem volt vészes. nekünk igen is azok voltak az előzők is és kapott is a lányom, igaz nem tovább mint ahogy a tájékoztatón van. nem próbáltatok homeopátiát mondjuk viburcol kúpot?
2013. jan. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, kibújtak, de nem a fogak miatt rosszak az éjszakák és az altatás. Valószínű szeparációs szorongás. Két napig adtam csak a nurofent, de nem javult a helyzet és ebből gondoltam, hogy nem a foga miatt ilyen. Illetve most, hogy kibújtak, be is bizonyosodott.
2013. jan. 20. 17:43
 4/10 anonim ***** válasza:
értem, remélem hamarosan túl lesztek rajta. mennyi idős a baba?
2013. jan. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én is remélem, mert már akkor is sír, ha kiszállok az autóból, hogy kinyissam az ajtaját. 15 hónapos. Tiéd?
2013. jan. 20. 18:09
 6/10 anonim ***** válasza:
ó istenem :). szegényke. enyém 9hónapos de még nem jött elő nála. Nálatok mikor kezdődött?
2013. jan. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ilyen gyorsan jönnek a te babád fogai is? mennyi van most neki? 13 hónaposan kezdődött.:(
2013. jan. 20. 18:46
 8/10 anonim ***** válasza:
6foga van már a babámnak. 7hósan bújt ki az első úgyhogy elég gyorsan jönnek.
2013. jan. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor nektek össze-vissza jönnek a fogak? Nálunk úgy volt, hogy 5 hónaposan az alsó kettő, majd jött a felső kettő, alul a két szélső metsző, majd a felsők. 12 hónaposan az alsó és felső rágók és utána 13 hónaposan felső szemfogak és most 15 hónaposan alsó szemfogak. Már csak a leghátsó 4 rágók hiányoznak.
2013. jan. 20. 23:59
 10/10 anonim ***** válasza:
hát hogy össze vissza e nem tudom, de a két alsó van kinn a metszők meg a két felső metsző meg az az mellettiek. hát lehet most a két alsó kis metsző jönne de nekünk most a felső szemfogak vannak bedagadva.
2013. jan. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!